Vücut şekillendirmede yeni yöntem: J Plazma

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Kayadibi, vücut şekillendirmede cerrahi olmayan yeni yöntem J Plazma’yı anlattı. 

Günümüzde vücut şekillendirme amacıyla uygulanan cerrahi ve cerrahi olmayan pek çok farklı yöntem vardır. Cerrahi yöntemler göreceli olarak uzun bir iyileştirme süreci gerektirmelerine karşın kalıcı etki sağlamalarıyla pek çok cerrahi olmayan yöntem karşısında ön plana çıkarlar. J Plasma ise kalıcı etkiler sağlamaya yardımcı olması, iyileşme süresinin kısa ve konforlu olmasını desteklemesi nedeniyle popülerliği artan cerrahi olmayan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Kayadibi son zamanların bu popüler yöntemiyle ilgili sorularımızı sizler için yanıtladı.

J Plasma Teknolojisi Nedir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Kayadibi dermal yüzey yenileme ve cilt sıkılaştırmaya yardımcı olmak amacıyla J Plasma yönteminin son dönemlerde sıklıkla kullanılan minimal invasive bir prosedür olduğunu söylüyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Kayadibi’nin açıklamalarına göre konforlu ve kısa bir iyileşme süreci bulunan J Plasma yeni nesil vücut şekillendirme ve deri sıkılaştırma teknolojisi olarak adlandırılıyor.

J Plasma yönteminde radyo frekans enerjisini helyum gazıyla birleştiren plasma enerjisinden faydalanılıyor. Doğal olarak soğuk bir gaz olan helyumun bir kısmı J Plasma ile plazmaya çevriliyor. Kalan helyum radyo frekans enerjisi cilde ya da deri altından deriye uygulandığında soğutma maddesi görevini üstleniyor. Bu sayede çevre dokularda oluşması olası termal hasar minimize edilmeye katkı sağlıyor.


Op. Dr. Turgut Kayadibi

J Plasma Farklı Yaş Gruplarına Uygulanabilir

Bu yöntemde helyum gazının, anti-aging amaçlı fibroblast uyarımına yönelik idealize en yüksek gücünün ortaya çıkarıldığına destek verdiğini vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Kayadibi deri altındaki ısının maksimize edilmesiyle kolajen yapılandırmasının ve yeni kolajen uyarımının sağladığına dikkat çekiyor. Ayrıca J Plasma yönteminden karın, diz, sırt, basen, göğüs, kalça ile uylukların iç ve dış kısımlarındaki selülit tedavilerinde faydalanılabiliyor. Prosedür sırasında minimal ve gizli kesiler açıldıktan sonra cilt altından tedavi uygulanması yoluyla cildin gençleşmesine ve sıkılaştırılabilmesine yardımcı olunuyor.

Vücut şekillendirme amacıyla J Plasma genellikle 18 ila 40 yaş aralığındaki kişilerde en iyi sonuçları gösterdiği gözlemleniyor. Uygulama hem erkek hem kadın hastalara yönelik olsa da her hasta özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra prosedür uygunluğu kararı verilmesi gerekiyor.

Uygulama sonrası 5 ila 7 gün içinde günlük yaşantıya dönülebiliyor. Uygulamayı izleyen ilk haftadan itibaren tedavi bölgesinde gerginlik ve sıkılaşma başladığı, 6 ay ila 1 yıl sonunda final sonuçlar görülebileceği belirtiliyor. 

Photo: Max / Unsplash (@notquitemax)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir