Türünün ilk örneği: Lacoste X Asap Nast L001

Lacoste, Nisan 2021’de sunulan Play Collective kampanyasının bir parçası olarak yeni ayakkabı siluetini sunuyor: L001.

Hem sokak giyiminin hem de moda sahnelerinin ünlü duayeni rapçi ve Lacoste hayranı A$AP Nast, bu son Lacoste ayakkabı kampanyasına kendi zarafet yorumunu katıyor. Göğsüne timsah dövmesi yaptıran veya spor ayakkabılarına bu kabartmayı ekleyen sanatçı, ‘’her zaman timsahın ruhunu taşıyor’’.

L001, Lacoste‘un zengin tenis mirasını alıp yeni ve tamamen modern bir ayakkabıya dönüştürüyor; ikonik bir klasik. Adından da anlaşılacağı gibi- bu ayakkabı, Lacoste tarafından türünün ilk örneği olarak tescil edilen tamamen yeni bir spor ayakkabı: özünden yeniden icat olan dinamik bir stil. Spor ayakkabının önemli detayları Lacoste arşivindeki Rene Lacoste tarafından yaratılan ilk ayakkabı olan ‘Rene’ ve 1980’lerden kalma vintage bir raketten ilham alınarak üretilmiş. Rene’nin retro şekli ve modu, yeni L001’in ruhunu yansıtırken, raketin sapı boyunca uzanan kinetik çizgiler, spor ayakkabının üst kısmındaki köşeli üçgen tasarıma doğrudan aktarılmış.

Bu spor ayakkabı zarif ve sportiftir bir şekilde yorumlanırken, geçmiş Lacoste referanslarını anlayan geleneksel erkek ve kadın giyim kategorileriyle sınırlı kalmayarak, görsel açıdan bilinçli bir nesile hitap ediyor. Bu inanç, geniş yelpazedeki bireylerin hayran olduğu, ikonik polo tişörtün örneklediği gibi, Lacoste‘un inancının her zaman anahtarı oluyor. L001, klasik spor giyimin ikonik detaylarına ve tanınmış motiflerine saygı duruşunda bulunuyor. Temiz çizgiler ve temel, canlı renkler ve klasik renk tonlarını ustaca harmanlıyor. Renk paleti zamansız beyaz, çimen yeşili, koyu lacivert, açık kızıl kahve, mürdüm rengi, safran rengi, klasik kırmızı ve nane yeşilinden oluşuyor.

L001, geçmişten referanslar alan ve kültürel yapıya saygı duyan modern spor ayakkabı tutkunları için üretilmiş. Temiz, geometrik çizgiler, klasik ayakkabı stillerine saygı duruşunda bulunan klasik balıksırtı desenli dış yüzey ile tamamlanıyor. Kalın ancak aerodinamik taban nostaljik bir çekiciliğe sahipken, pürüzsüz derisi yeni sneakeri tüm durumlar için uygun bir seçim haline getiriyor.

L001 sneaker, referanslar ve detayların mükemmel bir uyumunu sergiliyor. Akıllı tasarım, yaşam tarzına uyumlu ve tüm gün boyunca aktif olma olanağı sağlıyor. L001, Lacoste‘un en ikonik miras öğelerinin ve şimdinin kodlarıyla tenis DNA’sının buluşma noktası- otantik bir şekilde tarihe dayanan modern bir moda unsurunu simgeliyor.

Topukta görünür bir timsah logosu bulunurken, logolar hafif ve zarif bir şekilde işlenerek uzun ömür sağlayan minimalist bir görünüm elde ediliyor. L001, spor giyim ve ayakkabının zengin kültürüne ve tasarım mirasına saygı duyan ve şimdiki zamanın yoğun temposuna ayak uydurmaya olanak sağlayan bir spor ayakkabı isteyenler için zarif bir seçim.

Lacoste mağazaları ve lacoste.com.tr de 7 Eylül’de satışa çıkacak olan L001, House of SuperStep mağazalarında ise satışta.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir