4 Ekim haftası burç yorumları

Altı gezegenin retro yaptığı bir ay geçiriyoruz. Bu hafta içsel duygularımızda biraz farklılıklar var. Burçlara etkisini Astrolog Filiz Özkol yorumladı.


Astrolog Filiz Özkol

Her şeyi sorguluyoruz

Merkür, Neptün, Jüpiter, Satürn, Plüton ve Uranüs birlikte retro yaparken içsel sorgulamamızı yaparken, geçmişte öğrendiğimiz şeylerin şimdiki yaşantımıza yansımalarından faydalanacağız. Çevreye gösterdiğimiz yüzümüzle, içsel duygularımızda farklılıklar oluşacak. Matematiksel olaylarda başarılı çalışmalar içinde olacağız. Geçmişte bizden beklenen birçok organizasyonun altına imza atabiliriz fakat iyi düşünmeliyiz. Paylaşım içinde olduğumuz kişilerin desteğine ihtiyaç duyabiliriz. Kendimizi farklı konulara yönlendirmek istesek de alışkanlıklarımız yüzünden bazı zaman kayıpları yaşayabiliriz

KOÇ

Gücünüz artıyor

Duygusal zekanızı mesleki konularda rahatça kullanacaksınız. Sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz. Toplumsal hareketlenme devam ediyor ve siz hala kendinizle ilgili aşama kaydediyorsunuz. Gücünüzün arttığını görmek hoşunuza gidecek. Manevi huzur duyduğunuz işleri yapmak istiyorsunuz. Dostlarınızla mantıklı işleri beraberce yapabilirsiniz. Uranüs finansevinizde sürpriz kazançlar konusunda sizi destekliyor. Gelecek ani iş tekliflerine karşı dikkatli olun çünkü Merkür retrosu var.

BOĞA

Baskıcı davranmayın

Merkür retro yaparken eski ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmek için önünüze sunulan fırsatları değerlendirmelisiniz. Bu hafta çevrenizi ikna etme konusunda oldukça başarılı olacaksınız. Bulunacağınız ortamlarda baskıcı davranabilir veya çevrenizin tepkisini alabilirsiniz. Sözlerinizde aşırıya kaçabilir ve aşk konusunda agresif olabilirsiniz. Fakat ikna kabiliyetiniz öylesine güçlü ki, önünüze kim çıkarsa, etkiniz altına alabileceksiniz. Kişisel ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz.

İKİZLER

Politik olmalısınız

Uzun süredir duygusal bağınız olduğunu zannettiğiniz bir takım olaylardan uzaklaştığınızı göreceksiniz.  Zihinsel aktivitenizin yüksek olmasından dolayı huzursuzluk duyabilirsiniz. Egonuzu güçlü tutacak ve isteklerinizde aşırıya kaçacaksınız. Yönetmekabiliyetiniz artıyor. Bazılarınız ısrar etme konusunda baskıcı davranabilirler. Çünkü kariyerinizle ilgili başarılar, çevresel faktörlerinizi doğru kullandığınız zaman gerçekleşiyor. Politik olmaya özen göstermelisiniz.

YENGEÇ

İnatçılıktan vazgeçin

Kronikleşmiş ilişkilerinize karşı tavrınız değişecek.  Merkür geri hareketini yaparken iyi düşünmenizde fayda var. Kararlı ve amaçlarınıza uygun hareket ederken, sizi sevgiyle kabul ettikleri gibi öfke duyanlar da olacaktır. Kariyer konusunda çabanızı daha iyi ortaya koymak için gereken gücü ortaya koyuyorsunuz. Güçlü duyguların sizi yakmasına izin vermemelisiniz. Hırsınız yaşam akışınızı yönlendirecek. İnatçı tavırlarınızda ısrarcı olmayın. Sabırlı olun.

ASLAN

Yenilikler gündemde

Eski yaşam tarzınızı beğenmeyerek yeni başlangıçlar yapmak için kolları hemen sıvayabilirsiniz. Ancak Merkür geri giderken çok dikkatli adım atın. Evinizle ilgili eskiden yapmak istediğiniz değişimler söz konusu olacak. Alt yapısını kuracağınız yeni bir oluşum için çevrenizden de destek alabilirsiniz. Çalışma ortamınızın şartlarınıyeniden gözden geçirmeniz için karşınıza çıkacak fırsatların uygun olanlarını değerlendirmelisiniz. Partnerinizle maddi kazançlarınızı birleştirebilirsiniz.

BAŞAK

Dostlarınızı özlüyorsunuz

Merkür retrosu eskiye olan özleminizi ortaya çıkaracak. Meraklı yönleriniz ön plana çıkacak. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak. Karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz. Disiplinli ve kuralcı yönlerinizin geliştiğini göreceksiniz. Entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz.

TERAZİ

Akışta kalın

Uzun zamandır takıldığınız konuların saçma olduğunu göreceksiniz. Yeni fikirlerden yola çıkarak kendinizi kökten değiştireceksiniz. Bu hafta aktif kararlar alacaksınız. Zihinsel aktiviteniz oldukça güçlü seyrediyor. Kendinizi huzurlu hissetmeniz için kariyerinizle ve kendinizle ilgili konularda eminolmanız gerekiyor. Ailenizle sevgi bağlarını güçlendirmek istiyorsunuz. Yıllara dayanan kırgınlıklar olabilir. Tüm bunları düzeltmenin tam sırası. Çözümlemekten mutlu olacaksınız.

AKREP

Aklınız karışabilir

Merkür retrosunda görüştüğünüz kişilerin farklı ve üst boyutta olmasına dikkat ediyorsunuz. Şimdiye kadar pek düşünmediğiniz konularla aklınız karışabilir. Duygularınızda ve isteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecek. Kardeşlerinizin bazı sorunları başınızı ağrıtabilir ve kendinizi gereksiz işler yapıyorken bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla güçlü bir duygu birliği yaparak onlardan fikir alabilirsiniz. Ancak diğer konularda çevrenizi yönlendirmek için uygun bir dönem değil.

YAY

Yeni fırsatlara dikkat!

Yeni gelecek tekliflere onay vermeden önce Merkür retrosunu düşünmelisiniz. Kendinize olan öz güveniniz sizi yanıltabilir. Bu hafta özellikle gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile tam olarakbeklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Bugünlerde biraz daha esnek olmalısınız. Eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz .Yorulmamaya dikkat edin.

OĞLAK

İlginç bir dönem

Merkür retrosu var ve aklınız oldukça karışık. Yeni şartların size sunacağı fırsatlar karşısında şaşkınlık geçirebilirsiniz. Öğrenme içgüdünüzün fazla olduğu bir dönem olaylara yorum getirirken, geçmiş tecrübelerinizden faydalanmayı unutmayın. Hafta boyunca duygularınıza rağmen mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize mesafe koyacaksınız. İlginç gelişmeler söz konusu olacak. Artık çalışma sisteminizi genişletebilirsiniz.

KOVA

Şans sizden yana

Uzun zamandır süren sıkıntılarınız vardı ve birçok fırsat kapınıza gelmeden gitti. Artık daha sabırlı olmayı öğrendiniz. Eski şartlarınızı değiştirmek işitiyorsunuz. Merkür retrosu varken biraz bekleyin. Daha sonra yeni bir şans size gelecektir. Çalışkan ve hırslı yönleriniziistediğiniz gibi kullanacaksınız. Bazılarınız işte kariyerlerini yükseltirken, bazılarınız sosyal sınıf atlayacak. Güçlü sezgileriniz işinizle ilgili konularda sizi yanıltmayacak.

BALIK

Kaderiniz yön değiştiriyor

Neptün retro yaparken Merkür retrosu eski fırsatları ortaya çıkarıp sorunlarınızı çözecek. İlişkilerinizi gözden geçirip aksayan yönlerini açığa çıkarın. Bu aralar nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Bazı alışkanlıklarınızı daha fazla sürdürmek anlamsız olacak. Dekorasyonda objelerden faydalanıp ufak değişimlerle evinizi güzelleştirebilirsiniz. Bu konuda eski ve bir kenara koyduğunuz eşyalardan yararlanabilirsiniz. Ayak bölgesine dikkat, ağrılarınız olabilir.

*Fotoğraf: Annie Spratt / Unsplash

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir