Karismatisk evler

IKEA ve moda tasarımcısı Zandra Rhodes’in ortak imzasını taşıyan sıra dışı Karismatisk koleksiyonu sınırlı bir süre için Ekim’de IKEA internet mağazasında!

IKEA, moda ve tekstil dünyasında 50 yılı aşkın süredir cesur desenleri ve kullandığı canlı renklerle tanınan, Galler Prensesi Diana’dan Diana Ross’a, Kylie Minogue’dan Debbie Harry’ye, Paris Hilton’dan Freddie Mercury’ye kadar birçok ünlüyü giydiren İngiliz tasarımcı Zandra Rhodes ile hazırladığı Karismatisk koleksiyonunu tanıttı. 

Tüm renk severleri ‘cesur, dikkat çekici ve kendisi gibi olmaya’ teşvik eden 26 iddialı parçadan oluşan Karismatisk koleksiyonu, Ekim ayında Türkiye’de de satışa sunulacak. Sınırlı sayıdaki koleksiyon, sadece IKEA internet mağazasında satılacak.

IKEA, elli yılı aşkın süredir moda ve tekstil dünyasında devrim niteliğinde işlere imza atan Dame Zandra Rhodes’in hayata ve modaya cesur yaklaşımından ilham alarak, ünlü tasarımcının desenlerini evlere taşımaya karar verdi. Evlere bir karakter ve karizma katmak için renklerin ve desenlerin gücünü keşfetmek üzere yola çıkan IKEA ekibi, Zandra’nın izinden giderek göz alıcı Karismatisk koleksiyonunu yarattı.

Tıpkı Zandra gibi “Ben buradayım!” diyen Karismatisk, kim olduğumuzu yansıtmak üzere renkleri, desenleri ve göz alıcı nesneleri kullanıyor. Mobilya ve aksesuarları eğlenceli bir oyunun parçası haline getiriyor; minderleri, kilimleri ve tekstilleri istendiği gibi kombinleyip eşleştirme, vazoları birlikte veya ayrı ayrı yerleştirme, evlere desen ve renklerle dolu bir ışıltı ekleme fırsatı sunuyor. 

Zandra Rhodes, Karismatisk ile ilgili olarak, “Bu, sadece tek veya birkaç parça alıp hayatınıza renk katabileceğiniz türden bir koleksiyon…” diyor.

 

İlham kaynağı, doğa…

Karismatisk, estetik olduğu kadar işlevsel de bir koleksiyon. IKEA, Zandra Rhodes ile günlük ihtiyaçlara, eğlenceli çözümler yaratmak için, demokratik tasarımın beş öğesini de (Form, fonksiyon, kalite, uygun fiyat, sürdürülebilirlik) kullandı.  

Gösterişli baskılar ve renkler konusunda cesur olsa da Zandra Rhodes’in tasarımlarında her zaman pratiklik ön planda. İlhamını organik maddelerden ve doğadan alan dünyaca ünlü tasarımcı, mümkün olan her yerde, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor ve bilinçli olarak, ‘az ama öz’ bir yaklaşım sergiliyor.

 

Rhodes, Karismatisk koleksiyonunun tasarım süreci ile ilgili şunları söylüyor: “IKEA ekibi, Zandra Rhodes estetiğini gerçekten içselleştirdiği için karşılıklı fikir alışverişinde bulunabildik. Tasarım süreci çok doğal ve içtendi. Zaten bu da tüm koleksiyonda kendini gösteriyor. Harika bir macera oldu. Pratikte ise birçok kişiye biraz da olsa ‘Zandra Rhodes: Renkler Dünyası’ konseptini aktarabilmek gerçekten heyecan vericiydi.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir