‘Jean’sel Kurallar

Sezonun en gözde renk, kesim ve marka jean'lerle gardırobunuzu yenilemek için yeni denim trendlerine göz atın.

Sezonun en gözde renk, kesim ve marka jean’lerle gardırobunuzu yenilemek için yeni denim trendlerine göz atın.

Öne çıkan kesim ve trendler

Yüksek bel, düz kesim jean her zaman seviliyordu ama bu sezon en öne çıkanlardan. Çünkü hem zarif hem de bacak boyunu uzun gösteriyor. Üstelik hafta içi ofiste giyebileceğiniz gibi hafta sonu da arkadaşlarınızla buluşmanıza eşlik edebilir. Paçası ne flare paça gibi geniş ne de skiny jean kadar dar olmayan bu model baharda bir triko kazak, kışın da balıkçı yaka ve sneaker’lar ile mükemmel ikili oluştururlar. Siyah bir denim pantolonu ise beyaz bir gömlek ve blazer ile tamamlayın. Gardırobunuzun en popüler kombini olacağını garanti ederiz.

Sezonun trendleri nasıl kombinlenir?

Denim, gardırobumuzun en güvenilir malzemelerinden biri. Tasarımcılar işte bu güveni günümüz trendleriyle de buluşturarak güncelliyorlar. Tepeden aşağıya denim giymenin de yolları var. Bunu bu sezon öne çıkan tulumla yapabileceğiniz gibi jean pantolon ve jean gömlekle de iki parçalı olarak uygulayabilirsiniz. Yine jean mont ya da ceket içine giyilecek halter yaka tişört ya da soğuklarda kazak ile harika bir görünüm yakalamanıza olanak tanır. Dahası 90’lı yıllara yolculuk yaptırır.

Renkli olana şans verin

Klasik ya da modern denim görünüme biraz zarafet katmak isterseniz renkli olanlara yönelin. Gri, füme ve siyah tonları işte tam da aradığınız bu dokunuşu sağlayan yegane renkler. Ayrıca gardırobunuzda biraz yenilik istiyorsanız bunun için stilinizi değiştirmenize de gerek yok. Ekru ve ten rengi denim, açık mavi yıkanmış jean bu yeniliği fazlasıyla sağlar. Siyah denim hem yaz hem kış için banko bir seçim olur. Minimalist bir görünüm için kışın siyah jeani toprak tonlarında kazaklarla giyin.

Her anlamda geleceği düşünün

Gardrobunuza bir parça seçerken bunu kaç kez giyeceğiniz, kaç kombinde kullanacağınızı düşünürken bu bakışı sürdürülebilirlikle ilgili de düşünün. Bunu jeanleriniz için de önemseyin. Çünkü bir jean’in farklı tonlar vermek için yıkanmada harcanan su, gezegenimizi ve suya ulaşamayan ülkeleri daha da susuz bırakmak demek. Su tüketimini azaltmak, kaynakları idareli kullanmak, geleceği koruma altına almak, sıfır atık, geri dönüştürülebilir kumaşlar, sürdürülebilir boyalar ve çevreyi önemseme artık giyinmekten çok daha önemli maddeler. Kısacası gezegen için iyi olan, gardırobunuz için de iyidir.

MÜKEMMEL KOMBİNİN PEŞİNDE

Crop üstlerle iyi bir denim pantolona sahipseniz ona sınırsız kombin seçeneği yapabilirsiniz. Eğer ince bir beliniz varsa bunu vurgulamak için Gigi Hadid’in bu kombininden ilham alın. Yüksek bel pantolonu crop top spagetti askılı üstlerle tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz nokta jean’in basen ve üst bacağı sarması, belinin düşük olmaması, boy uzunluğunun da tam aşık kemiğinde bitiyor olması.

Blazer ceket ile

Boru paça klasik bir denim pantolonu gün boyu beyaz bir gömlek ya da tişört, sneaker ya da Convers ayakkabılarla giyebilirsiniz. Üzerine ekleyeceğiniz bir blazer bir anda tüm kombinin havasını değiştirebilir. Topuklu ayakkabıyla geceye devam etme olanağı da sağlar. Kışa adapte etmek de çok kolay. Aynı kombinin içine bir balıkçı yaka giymeniz yeterli. Bu klasik kombini çok sevenler arasında model Kaia Gerber de var.

Crop tüvit ceketle

Son yılların en öne çıkan trendi kısa tüvit ceketlerle geniş paçalı jeanleri kombinlemek artık klasikler arasına girecek. Tıpkı Camila Coelho’nun da giydiği gibi bir kombin daha uzun yıllar sevileceğe benzer. Ceket içine bralet ya da spagetti askılı crop giyebileceğiniz gibi tüvit ceketi bluz gibi de kullanabilirsiniz. Biraz daha canlı renkte ceketlerle kombinlemek cesaretinizin seviyesine bağlı.

Denim gömlekle

İşte asla hiç bir zaman modası geçmeyecek görünüm: Denim üstü denim. Daha çok denim gömlekle kombinleyeceğiniz pantolonunuz dilerseniz skiny dilerseniz flare olabilir. Sonuç değişmez. Bu ikiliyle her daim en şık kadın olmamanız için hiçbir neden yok. Feminen bir hava için mutlaka stilettolarla giyin. Jennifer Lopez, Kim Kardashian, Miranda Kerr, Heidi Klum bu ikiliden vazgeçmeyen ünlülerden.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir