Dijital stil danışmanımız göreve hazır

Hepimizin hayatını kolaylaştıran bir uygulamayla tanışmaya hazır mısınız? Teknoloji ve modayı bir arada sunan, stilinize en uygun kıyafeti seçmeye olanak tanıyan Türkiye’nin ilk ve tek Dijital Stil Danışmanı Elsiva, yapay zeka algoritması ile kişiselleştirilmiş kombin ve ürün önerileri sunuyor.

Yapay zeka artık hayatımızın her alanında etkisini hissettirmeye başladı. Bunu moda alanında deneyimlemenizi sağlayan marka ise LC Waikiki oldu. “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” motosuyla marka tutkunlarını teknolojinin yenilikleriyle buluşturan marka, son olarak yapay zeka algoritmasıyla çalışan ve kişiselleştirilmiş kombin ve ürün önerileri sunan Dijital Stil Danışmanı Elsiva’yı tüketicilerin beğenisine sundu.

LC Waikiki online üzerinden ulaşabileceğiniz Elsiva, stil ve danışmanlık hizmetini ücretsiz bir şekilde sunuyor. Elsiva, kullanıcıların kişiselleştirilmiş ürün ve kombinlere ulaşmasını sağlayarak, görsel tarama teknolojisiyle markanın kombinlerini ve sosyal medyadaki trend kombinlerden oluşan ve sürekli genişleyen bir veri havuzundan besleniyor. Aslında bir stil danışmanıyla yüz yüze yaptığımız görüşmeyi Elsiva, yapay zeka teknolojisiyle yapıyor. Tıpkı bir moda danışmanı gibi sorduğu sorularla kişiye özel kombin ve ürünleri karşınıza getiriyor. Sonuçta kullanışının tarzına en uygun, yeni gelen, indirime giren ürünleri, sayfalar arasında tek tek aramaya gerek bırakmadan bulup çıkarıyor. Uygulama sayesinde sınırsız kombin olanağı olduğundan “bugün ne giysem” derdi de son buluyor.

Elsiva’nın tanıtım davetinde konuşan LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş, “Alışveriş deneyimi Elsiva ile çok daha kolay ve yenilikçi olacak” diyor. Yiş, “LC Waikiki olarak, müşterilerimizin web sitemizi veya mobil uygulamamızı ziyaret ettiğinde modayla ilgili tüm ihtiyaçlarına tek adreste ulaşabilmelerini ve tüm beklentilerini karşılayabilmelerini hedefliyoruz. Bunun içinde teknolojik yeniliklerden yararlanmaya devam ediyoruz. Elsiva’nın çıkış noktası esasen hepimizin düşündüğü ‘Bugün ne giysem?’, ‘Tarzıma uygun ürünlere nasıl ulaşabilirim?’ gibi sorulardı. Sitemizde bulunan binlerce ürün içinde müşterilerin kendi zevklerine ve tarzlarına uygun ürün/kombin bulmasının zorluğu, kendi içimizde de değerlendirdiğimiz bir konuydu. Bu kadar çok çeşit bulundururken neden kişiye özel ürün ve kombin önerisi yapmayalım ki? dedik ve yola koyulduk. LC Waikiki olarak, bir ilke daha imza atarak Elsiva’yı müşterilerimizle buluşturduk. Türkiye’nin ilk dijital stil danışmanı olan Elsiva, misafirlerimize son moda trendler ışığında stillerine uygun kombin önerileri sunacak. Anket yardımıyla kullanıcıların kendi stillerine özel sorular sorarak kullanıcının cevaplarına göre de kişiselleştirilmiş ürün ve kombin önerisinde bulunuyor. Böylece kullanıcı, binlerce ürün arasında dolaşıp zaman kaybetmiyor ve tarzına uygun ürünlere, üstelik indirime giren, yeni gelen kişiye özel ürünlere de çok hızlı ulaşabiliyor.


LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş

“Geleceğin alışveriş trendlerini müşterilerimize sunuyoruz”

E-ticarette kişiselleştirmeye yönelik Bedenimi Bul, Dijital Stil Danışmanı Elsiva gibi inovatif uygulamalarla geleceğin alışveriş trendlerini müşterilerine sunduklarını belirten Yiş, “Yenilik ve ilkleri hayata geçirmenin marka değerimiz için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bunun için de teknolojik yenilikleri yakından takip ederek sistemlerimize entegre ediyor, birçok yeni projeyi müşterilerimizle buluşturmak için çalışıyoruz. Ayrıca, ‘Sana özel’ özelliği ile tamamen kullanıcılara özel kişiselleştirilmiş lcwaikiki.com sayfası da geliştirilmeye devam ediyor. Müşterilerimizden sıkça dönüş aldığımız beden konusunda ise 3D avatar projemizle, herkesin ürünleri satın almadan önce kendi üzerinde nasıl duracağını ve hangi beden satın alması gerektiğini görebildiği bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Çoklu kanal yetkinliklerimizi öne çıkaracağımız mağazada dene al servisi, müşterilerimizin paylaşırken kazanacağı benim markam platformu, videoda hazine avı, ödeme kolaylığı sağlamak üzerine geliştirmekte olduğumuz projeler, e-ticaret müşterilerine özel ödül programı, teslimat tarafında yapacağımız sürprizler, fırsat çarkı ve fırsat kutusu gibi anlık kazandıran kurgularla müşterilerimizin alışveriş deneyimini bir üst seviyeye taşımaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir