Balenciaga klonlar dünyasında

Gucci’nin 100. yıl dönümü koleksiyonunu hackleyen Demna Gvasalia, Balenciaga için İlkbahar 2022 serisini tanıttı. Bu sefer tasarımcı, klonlar dünyasını keşfediyor.

Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna Gvasalia, Gucci’nin 100. yıldönümünde modaevinin koleksiyonunu adeta hackledi. Klonlar dünyasını keşfe çıkan Gvasalia, “Bir moda şovunun derin bir sahtekarlığı. İnternette gördüğümüz şey olduğu gibi değil. Ne gerçek ne sahte bilmiyoruz” diyerek “Klonlar” başlıklı podyum koleksiyonunda izleyicilere sorular sordu.

Tamamen siyah giyinen seyircilerin eşlik ettiği podyum geçidi, aslında seyircisiz gerçekleşti. Gvasalia yaptığı açıklamada, “Asla gerçekleşmemiş bir şov ama kıyafetler gerçek” dedi.

Sunumun tamamı, erkek ve kadın giyim parçalarını kapsayan 44 görünümden oluşuyor ve Eliza Douglas tarafından modellendi. Şov, yüksek botlarda baştan aşağı siyah bir kumaşla kaplanmış ve klonlanmış bir kumaşla açılıyor. Baştan sona pileli detaylara sahip elektrik sarısı bir elbise kontrast sunarken, geniş omuzlu büyük silüetler podyuma hükmetti.Diğer yandan öne çıkan parçalar arasında ikonik GG motifinin yerini alan çift B logosuyla güncellenen çapraz askılı çantalar ve büyük çantalar koleksiyonda Gucci-hacked olarak yer alıyor. Gvasalia ayrıca küçük deri kemerler, eşarplar ve daha fazlasını içeren kapsülün tasarımlarından birinin üzerine sprey boyayla “Bu bir Gucci çantası değildir” yazısını da ekledi.By Vildan Uygunoğlu0 YorumlarBEĞEN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir