5 Aralık Haftası Burç Yorumları

Duygularımız hız kazanıyor 

Duygusal ve kişisel ilişkilerimizde dengeli bir yapılanma sergiliyoruz. Yakın dostlarımızla  paylaşmak istediğimiz birçok konu üzerinde çalışabilir, onlarla  paslaşmalar içinde olabiliriz. Çevre ilişkilerimiz renkleniyor. Yeni tanışacağımız kişilerin fikirleri bize cazip gelebilir. Yapmanız gereken çok şey var ve olayları kısa sürede, sistemli bir şekilde birbirine bağlayacağız. Kalbi boş olanlar geçici, kaçamaklar yaşayabilirler. Karşı cinsle aralarında yoğun bir çekim oluşacak. Risk alma konusunda acele etmemeliyiz. Arkadaşlık ilişkilerimize yargılayıcı bakmamalıyız.

KOÇ

Hatalarınızı gözden geçirin

Bu hafta geçmişe dönerek eski hatalarınızı gözden geçireceksiniz. Parasal konularda Uranüs sürprizler hazırlayacak. Mars iletişim evinizde size değişim ve dönüşüm konusunda destek veriyor. Hisleriniz çok kuvvetli ve yatırımlar konusunda yanılmadığınızı göreceksiniz. Bu konuyla kendiniz ilgilenecek ve bu şansı hiç kimseye vermek istemeyeceksiniz. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçebilirsiniz. 

BOĞA

Ani yükselişlere hazır olun

Uranüs burcunuzda retro yaparken karşıt finans evinizde Güneş var. Ani yükselişler ve iş potansiyelinizdeki sorumluluk artışı karşısında bocalayabilirsiniz. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili öne çıkma telaşı içinde olacaksınız. Duygusal bir yaklaşımla işinize sarılacak ve çevrenize kendinizi sevdireceksiniz. Duygularınızda ve isteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecektir. Aşkta sakin bir dönem bitiyor. Artık daha fazla gezmek isteyeceksiniz. Aşk size eğlence şeklinde geliyor.

İKİZLER

Tartışmalardan kaçınmalısınız

Burcunuzda retro Mars ile karşıt evinizde Güneş bulunuyor.  İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Kariyerinizle bağdaşan özel ilişkiler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız da iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. Özellikle iş yerinizde bu tür olayların sansasyon yaratacağını bilmelisiniz. Değişen hava koşulları sizi olumsuz etkileyecektir. Fazla yoğun düşünmeniz de negatif etki yapacaktır. Gireceğiniz ortamlarda tartışmalardan sakınmalısınız. 

YENGEÇ

Duygu mu, akıl mı?

Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde bu dönemde bir karmaşa içinde olacak fakat düşüncelerinizi iyi bir süspansiyon yapacaksınız. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için kendinizi korumaya alacaksınız. Amaçlar ve istekler paralel gitmeli. İlişkilerinize anlam katmalısınız. Uranüs sürprizler veriyor.  Aklınıza güveniyorsunuz.

ASLAN

Sorunlarla yüzleşiyorsunuz

Bu hafta ailenizin sorunlarına çok daha fazla önem vereceksiniz. Kardeşler veya dargın olduğunuz komşularınızla barışabilirsiniz. Uzaklarda yaşayan ve kan bağı olduğunuz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Çaba sarf etmeden aile için konuları kolay bir şekilde çözeceksiniz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Aşk konusunda hatalar yapmamak için hala ısrarlı tutumunuzu sürdürmelisiniz. Üstün nitelikleriniz  göz dolduracaktır.

BAŞAK

Enerjinizi doğru kullanıyorsunuz

İsteklerinizi enerjinizle donatmayı biliyor, uyumlu bir kombinasyon yaratabiliyorsunuz. Başkalarının fikirlerine ihtiyaç duymayarak fırsatları değerlendirirken, daha sıcak ve aktif bir performans sergileyeceksiniz. Yaşantınıza aniden girecek kişilerle daha sonra güçlü arkadaşlıklar kuracaksınız. Maddi çıkarlarınız yakın ilişkilerinizle bağlantılı ilerleyecek. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde fikir alış verişlerine gireceksiniz. Hayattan birçok şey bekliyorsunuz.

TERAZİ

İş disiplininiz mükemmel

Çevrenizde size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır. Çalıştığınız kişilerin iş disiplini ve iş ahlakına önem veriyorsunuz ve bu konuda haklısınız. Bu hafta hızlı ve yüksek hedeflerin peşinde olacağınız işleri tercih ederken, iş birliği yapacağınız kişilerin performansı önemli olacak. Derin felsefi yaklaşımlar içinde çevrenizdeki kişilerle empati kuracaksınız. Hırslı ve atak davranarak, düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme çabası içindesiniz.

AKREP

Güçlü olmayı seviyorsunuz.

Bu hafta  oldukça aktif bir yapı sergiliyorsunuz. Hedefleriniz konusunda belirleyici olmaya devam ederken, içinde bulunduğunuz çevreye karşı ikna edici tavırlar sergilemeye özen gösterin. Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarıyor. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Hafta boyunca sosyal becerilerinizi geliştirmek zorundasınız. Kendinize güvenmeyi siz seviyorsunuz. Çevrenize taviz vermekten hoşlanmıyorsunuz. Bu hafta sezgileriniz çok güçlü. 

YAY

Hırslarınız sizi güçlendiriyor

Duygusal takıntılardan uzak kalmanız gereken bir aydasınız. Ortaklıklar  konusunda ısrarcı davranacaksınız. Siz dengenizin bozulmasından yana değilsiniz. Yeni tanışacağınız kişilerle uyumlu beraberlikler kuracaksınız. Hızlı düşünüyor ve ani kararlar veriyorsunuz. Güneş ve karşıt Mars sizi güçlü yapıyor. Farklı kişileri adeta çekim gücünüzle etkileyeceksiniz. Hayranlık kitleniz çoğalıyor. Düşündüğünüz konularla ilgili yolculuklara çıkabilirsiniz, eğitim amaçlı yer değiştirmeleriniz olabilir.

OĞLAK

Özleminiz dorukta 

Yaşama analizci bakış açısı ile bakarken, isteklerinizde derin bir araştırma ve inceleme hakim olacak. Sorumlu olduğunuz alanlarda ciddi bir çalışma temposu ve konsantrasyon sağlayacaksınız. Çevrenize örnek olmayı başaracaksınız. Artık eski korkularınızı yendiğinizi ve enerjinizi ortaya çıkardığınızı göreceksiniz. Bulunduğunuz ortamlarda kendi içsel egonuzu daima tetikte tutacaksınız. Eskiye olan özleminiz artıyor. Stresli  ortamlardan uzak durmaya çalışmalısınız.

KOVA

Sabırlı olmalısınız

İş yaşantınızda bazı hesaplarınızı geriye dönük olarak sabırlı ve sıkı bir şekilde denetlemelisiniz. Bazılarınız kazandığı paraları yeni projelerine ayıracaklar. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Başarı size geç fakat kalıcı bir şekilde gelecek. Fakat mesleki yaşamınıza verdiğiniz önem içerisinde aile bireylerine de zaman ayırıp, ısrarlı taleplerine kulak vermelisiniz. Sosyal yaşantınız gelişmeye devam ederken mevcut ilişkilerinizin uyumunu korumalısınız. 

BALIK

İlle de aşk diyorsunuz

Aşk ve sosyal hayatınız sayesinde tüm yaşantınızı elinizde tutmayı başaracaksınız. Sosyal açıdan parlak bir döneme gireceksiniz. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır.  Bu hafta köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. Yeni projelendireceğiniz çalışmaların alt yapısını kurarken, düşüncelerinizi hiç kimseyle paylaşmak istemeyeceksiniz. 

Foto: Hannah Domsic – Unsplash

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir