17 Ekim haftası burç yorumları

Astrolog Filiz Özkol, bu hafta burçları nelerin beklediğini yorumladı.

Sözlerinize sadık kalın

Fiziksel anlamda düşük enerjili hissedeceğimiz bir hafta. Çevresel ilişkilerde kapalı davranış biçimleri sergileyebiliriz. Bazı konuları gizlemek söz konusu olacak. Toplu taşıma konusunda sorunlar çıkabilir. Aile bireyleri arasında kişisel ilişkilerde yaşanacak problemlere dikkat edilmesi gerekiyor. Bazı gizli kalmış olaylar yüzünden yeniden gündem kazanacak. Verilmiş sözler söz konusu. Bazı fikirlerde aşılması gereken problemler yaşanabilir.

KOÇ

Beklentileriniz gecikebilir

Sevilen bir kişi olmak sizi onurlandıracak ve olumlu davranışlar içinde olacaksınız. Birlikte olduğunuz kişiyle bol seyahat yapabilirsiniz. Merkür’ün geri hareketini unutmamalı ve küçük olaylardan sorun çıkarmamalısınız. Beklediğiniz tekliflerin gecikmesi sizi sinirlendirmesin. Eski beklentilerinizin bu dönem kendiliğinden sonuca gittiğini görmek sizi oldukça şaşırtacaktır. Mesleki konularda temkinli ilerlemelisiniz. Bu dönemde adımlarınızı iyice düşünerek atın.

BOĞA

Sert çıkışlara dikkat

Bu hafta aşk ilişkinizi aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmak isteyeceksiniz. Aşırı görev düşkünlüğü içerisinde üstünüze vazife olmayan konularda da çaba sarf ederek yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. İlişkilerinizde dikkatli olmalı ve sözlerinize dikkat etmelisiniz. Sert çıkışlardan uzak durmalısınız. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. İletişim konusunda çıkan aksilikler canınızı sıkacaktır. Merkür’ün ters hareketi ise her zaman olumsuz etkiler vermez.

İKİZLER

Çevrenizi sınıyorsunuz

İlişkileriniz, geri giden Merkür yüzünden bitebilir ve yeni bir duruma geçebilirsiniz. Düşüncelerinizi değiştirmekten kaçınmalısınız. Değişim içinde olduğunuzun farkındasınız ve olaylara kendinizi teslim etme konusunda çekimser davranabilirsiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa, aşkınız testten geçecek. Yaşadığınız dengesizliklerden olumsuz etkilenmek istemiyorsanız, aşırıya kaçmadan temkinli davranışları tercih etmelisiniz. Bekarlar için ise durum daha farklı görülüyor.

YENGEÇ

Tutumlu olmaya devam

Elinize çok para geçecek fakat siz harcamayı çok sevdiğiniz için kazançlarınızı yönlendirme, denetleme konusunda güvenebileceğiniz bir kişiden destek almaya ihtiyacınız var. Çünkü harcamayı sevdiğiniz halde, iş para biriktirmeye geldiği zaman bu konulara uzak kalıyorsunuz. Hatta en yakınlarınızdan borç alabiliyorsunuz. Ödeyemediğiniz faturalarınız olsun istemiyorsanız ayağınızı yorganınıza göreuzatmayı öğrenmelisiniz. Bu hafta aşk hayatınızı yeniden onarmak isteyeceksiniz.

ASLAN

Güç ve adalet ön planda

Gücü sevdiğiniz için aşkı da güç çevrelerinde arıyorsunuz. Bu hafta yanlış ilişkilerden uzak kalmaya özen gösterin. Sosyal adalet duygularınızın atağa kalkmasıyla grup toplantılarınızda haksızlıkları yerici konuşmalar yapabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerin gündem kazanması da söz konusu olacak. Duygularınızın derinleşmesi ve olayların gidiş yönünü görebilmeniz, paylaşım içinde olduğunuz kişileri olumlu etkileyecek. Güçlü ve popüler kişiler ilginizi çekmeye devam edecek.

BAŞAK

Kararlarınızı doğru verin

Çalışma hayatınızı disiplinli götürmeye devam ediyorsunuz. Çevre ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların kaynağı, her şeyi çok fazla abartmanızdan kaynaklanıyor. Güç birliği içinde olacağınız yeni bir performans sizi bekliyor. Doğru kararlar almak sizin elinizde. Geri giden Merkür yüzünden gireceğiniz ortamlarda kaçırdığınız fırsatlar, ufkunuzu genişletmesine rağmen, yüksek mevkili kişilerden destek almanız konusunda size değişik fırsatlar hazırlayacak.

TERAZİ

Gecikmeleri abartmayın

İlişkilerinizde karamsarlık yaşamak istemiyorsanız, onaylanmayan bir konu üzerinde fazla ısrar etmeyin. Duygusal yönlerinizi ön plana çıkarmadan, geçmişle ilgili konularınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Aşkta hırslarınızı bilemek zorundasınız. İş hayatınızda sürprizler konusunda beklentileriniz gecikebilir. Alışveriş duygunuzun körüklenmesi sonucunda bazı hatalı sonuçlar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizdeki gecikmeleri fazla abartmayın. Yarım kalmış konuları bitiriyorsunuz.

 AKREP

Detaylar önem kazanacak

Yoldan beklediğiniz duygusal haberlerin gecikmesi, canınızın sıkılmasına neden olacak. Aşk ve duygusal ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Beklediğiniz haberlerin ve iş konularınızın gecikmesi sizi hayal kırıklığına uğratsa da ay sonunda bozulan moraliniz düzelecektir. Yeni atılımlarınız için beklemek zorundasınız. Değer yargılarınızı gözden geçirin.

YAY

Takıntılarınız bitiyor

Merkür geri hareket ederken, eski duygulara takılmamaya çalışmalısınız. Evliyseniz veya ciddi bir partneriniz varsa, onunla güzel günler geçireceksiniz. Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız. Fikirlerinizi beğenmeyenlere karşı ani tepkiler vermeyin. Bazılarınız farklı hareket edecek ve tam gerçek aşkı bulduklarını zannettikleri anda ilişkiden vazgeçebilirler. Evli olanlar şeytana uyabilir. Oldukça dikkat çekici olduğunuz bir dönemdesiniz.

OĞLAK

Deneyim kazanıyorsunuz

Merkür’ün geri hareketini düşünmeli ve eski iş imkanlarının yeniden karşınıza çıkabilme olasılığını unutmamalısınız. Her şeye rağmen sizi umutlandıracaktır. Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız, işte size güzel bir fırsat doğuyor.  Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Bulunduğunuz konumu farklı platformlara taşımayı amaçlarken, eski alışkanlıklarınızdan kurtulmak isteyeceksiniz. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz.

KOVA

Mantık ve akıl ön planda

Bu hafta aşka mantıklı ve akıllıca bakacaksınız. Bazılarınız için  duyguları karmaşık bir şekilde sergilendiği için karşısındakilerde düşünce karışıklığına neden olacaktır. Fakat kıskançlık duygularınızın da sizi saracağını düşünerek, bu tür olaylardan kendinizi korumaya çalışmalısınız. Duygusal karışıklığa neden olmak istemiyorsanız, partnerinizle çekişmek yerine onun hislerini anlamaya çalışmalısınız. Bu aşkta birazda farklılık olacaktır. Önemli destekler alacaksınız.

BALIK

Düşündüğünüzü yaşıyorsunuz

Duygusal konularda aşırıya kaçan davranışlardan uzak kalmalısınız. Birçoğunuz ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağ kuracak. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecek. Bilinçaltınız kişisel özelliklerinizde etkin olacak. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hislerinizi ve coşkularınızı baskı altında tutmak isteyeceksiniz. Birine ilgi duyuyorsanız, duygularınızı abartabilirsiniz ve o kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz.

Foto: Emma Svalstad / Unsplash

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir