13 Eylül haftası burç yorumları


Astrolog Filiz Özkol

Duygu karışıklığı yaşayabiliriz

Özgün ve orijinal duygular aynı paralellikte olan düşüncelerle bağdaşacaktır. Bilinçaltı gerekli disiplini sağlayacak ve çözümü zor olan konuların sabırlı bir şekilde irdelenmesi, olayların alt yapısını oluşturacak ve korkular, farklı bir uyarıyı da beraberinde getirecektir. Aşk ilişkilerimizde çevreye kayıtsız kalamayacağımız bir hafta. Partnerimizle kıskançlık problemleri yaşayabiliriz. Dikkatli olmalı ve olayları abartmamalıyız. Mevsim hastalıklarına dikkat etmeliyiz.

KOÇ

Enerjinizi yüksek tutun

Başarılı olmayı amaç haline getirdiğiniz için zor hedefler peşindesiniz. Gücünüzün farkındasınız ve yapacağınız işlere planlı bir şekilde yaklaşıyorsunuz İdeallerinizi gerçekleştirecek yollardan beklediğiniz haberlerin istekleriniz doğrultusunda gerçekleştiğini göreceksiniz. Yeni projeler gündemde. Hızlı hareket etmek istiyor ve duygularınızın götürdüğü yere gitmekten kendinizi alamıyorsunuz. Yeni tanışacağınız kişilerden olumlu etkileneceksiniz. Enerjinizi yüksek tutmalısınız.

BOĞA

Tutkular ön planda

Bu hafta önceden hayalini kurduğunuz veya yaptığınız bir yatırımdan önemli bir dönüş sağlayacaksınız. Daha fazla çalışmak ve daha çok işinizle ilgili zaman harcayacaksınız. Başkalarının işine karışmayın. Kendi  bildiğiniz konularda taviz vermeden ilerlerseniz gelecekteki yerinizi daha sağlam temellere oturtacaksınız. Bazılarınız da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkiye girebilir, duygularını açıklayabilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek.

İKİZLER

Kariyerde yükseliş var

Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalısınız. Kariyer savaşları verdiğiniz konularda sert bir tutum izleyebilirsiniz. Gücünüzü gösterebileceğiniz konuları seçmenizde yarar var. Bu dönem aniden kaçırdığınız eski iş fırsatlarının yeniden karşınıza çıkması karşısında şaşırabilirsiniz. Hak ettiğiniz fakat bir türlü gelemediğiniz bir konuma seçilebilirsiniz. Geciken başarılarınız size ödül olarak dönecektir. Bu hafta düşünce ekseninizin artı ve eksilerini dengede tutun.

YENGEÇ

Aşk ve sosyal hayatınız canlanıyor

Duygusal anlamda renkli kişiliğinizi rahatça ortaya koyabileceksiniz. Çevrenizi kişisel olarak etkileyecek ve birçok kişinin ilgisini üzerinize çekeceksiniz. Venüs’ün bulunduğu konum size olumlu destek verecek. Düşüncelerinizi karşı tarafa aktarırken temkinli davranmalısınız. Geriye dönüşleriniz zor oluyor. Sinir sisteminizin dengesini bozmamalısınız. Engellerin üstesinden gelecek şekilde daha da güçlü olacaksınız. Duygusal yaşantınızda abartılardan uzak kalmalısınız.

ASLAN

Başarılarınızı önemsiyorsunuz

Başarı sizin için önemli bir olgu. Fakat her konuda kendinizi çok fazla yıpratıyor ve içsel disiplininizi bozmak istemiyorsunuz. Düşüncelerinize akıcılık kazandırmak istiyor ve olayları kendi tarzınıza göre yorumluyorsunuz. Arkadaşlarınızın size önerecekleri fikirlerden yola çıkarak kendinize daha çok zaman ayırmalısınız. Gerekli donanıma sahip olmanıza rağmen atladığınız konular üzerinde tekrar düşünme fırsatı yaratmalı ve kendinize süre tanımalısınız. Fırsatlar kapıda.

BAŞAK

Gergin ortamdan uzak durun

Görüşeceğiniz kişilerin genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Kafanızın bir kenarında beklettiğiniz olayları yeniden başlatacaksınız. Enerjinizi büyük hedeflere odaklarken, bazılarınız büyük karmaşalar yaşayacak. Sorumluluk duygunuz artacak ve düzenli hareket etmeyi yeğleyeceksiniz. Yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek. Tartışma ortamlarından kaçınmalı, size enerji verecek dostlukları tercih etmelisiniz.

TERAZİ

Organizasyon başarınız artıyor

İkili ilişkilerinizde duygusal davranmaktan kaçınmalısınız. Duygusal yönleriniz ortaya çıktığı zaman arkadaşlarınızı şaşırtıyorsunuz. Hayatınızda bazı değişikliklerin arifesindesiniz. Planlarınızı yaparken dikkatli olmalısınız. Aşk ilişkilerinizde artık felsefenizi değiştirmelisiniz. Arayışlarınıza artık son vermelisiniz. Kusur arama huyunuz kararlarınızı olumsuz etkiliyor. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız. İşinizle ilgili yeni değişimler arzuluyorsunuz.

AKREP

Herkesin gözü üstünüzde

Venüs burcunuzda ilerliyor. Bu hafta ilginç bir evrensel deneyimden geçiyorsunuz. Sezgisel yeteneğiniz güçlenecek ve olaylara farklı bir boyuttan bakacaksınız. Yine gizli yeteneklerinizi kullanabilme özelliğiniz belirginleşecek. Fakat siz mistik yönlerinizden çok idealizm konusunda kendinizi sorgulayacak, yaşamla ilgili pratik düşünceler içinde olacaksınız. Bu dönemde yaratıcılığınız devam edecek. Herkesin gözü sizin üstünüzde olacak. Yaşamınızı gözden geçireceksiniz.

YAY

Gizli aşklara dikkat!

Venüs bilinçaltı evinizde ilerliyor. Gücünüzü ispat etmenin ve yaşam sınavından geçirmek için uygun bir dönem. Kozmik etki, istekleriniz doğrultusunda size destek veriyor. Popüler çevrelerde dolaşmaktan hoşlanacak ve renkli yaşamaya devam edeceksiniz. Eski dostlarla buluşma planları yapacaksınız. Yatırımlarınız sizin için çok önemli olacak. Borçlarınızla ilgili bir sorun varsa halletmeye çalışın. Aile ve yuva evinizde geri giden Neptün, duygularınızı karıştırmaya devam ediyor.

OĞLAK

Sorgulamalarınız bitmiyor

Bu hafta çevrenize karşı oldukça kapalı ve ketum bir tavır içindesiniz. Bazı olayları tekrar tekrar irdeliyorsunuz. Birlikte çalıştığınız kişilerin finans desteklerini isteyebilirsiniz. Onların size karşı tutumlarından farklı sonuçlar çıkarmadan önce, olayların nedeni üzerinde durduğunuz zaman kısa sürede çözüme ulaşabileceksiniz. Kişisel enerjinizi ve araştırmacı ruhunuzu ortaya çıkarmak için hedeflerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Kendinize iş icat etmekte üstünüze yok.

KOVA

Yeni projelere hazırlanın

Paranın gücüne inanıyorsunuz. Kariyer evinizde ilerleyen  Venüs’ten alacağınız olumlu etkiler sizi hoş ve zarif yapacak. Hissettiğiniz gibi yaşamak istemeniz en doğal hakkınız ve bu konuda kendinize baskı yapmamalısınız. Her şeyi ayrıntılı bir şekilde planlamanız kolay bir şey değil. Sistemli yapınız yüzünden çevrenizde ilgi göreceksiniz. Yeni projeler gündemde. Randevu trafiğinizden dolayı hızlı hareket etmek zorundasınız. Aile içinde mutlu bir haber söz konusu.

BALIK

Aşk yolculukları gündemde

Güçlü sezgilerinizi ön plana çıkarmalı, çalışmalarınıza destekleyici davranışlarınızı belirlemeli ve olayları dengelemelisiniz. İdealist tavırlarınız başkalarına ters gelebilir fakat çevrenizi her konuda ikna edebileceksiniz. Sadece sorumluluklarınızla ilgilenin. Hayallerinizi fırsatlar zincirine çevirmek için önünüzün açık olması çok güzel.Yabancı ülkelerle ilgili aşk ve iş  fırsatları karşınıza çıkıyor. Çevresel koşullarınızı yeniden biçimlendirmek sizin elinizde.

*Fotoğraf: Benjamin Trosch /Unsplash

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir