5-12 Temmuz Haftası Burç Yorumları

Temmuz ayının ikinci haftasında sezgilerimiz doruğa çıkıyor. Maddi konularda birçok sır ortaya çıkacak.


Astrolog Filiz Özkol

Pozitif düşünmelisiniz

Sezgisel özellikler ön planda olacak. Maddi konularla ilgili parasal hareketler yeni bir gelişim gösteriyor. Borç para alış verişi içinde olanlar için dikkatli olmaları gerekebilir. Ödeme zorlukları yaşayabilirler. Yolculuklarda güzel kavuşmalar ve beklenen haberlerin gündem kazanmasıyla birlikte dost toplantıları ve felsefi konulara yaklaşım görülmektedir. Bazı sırların açığa çıkma olasılıkları güçlü.

KOÇ

İlişki karmaşası yaşıyorsunuz

Venüs ve Mars’tan olumlu destek alıyorsunuz. Her şeye rağmen risklere karşı dikkatli olmalısınız. Çevreniz tarafından anlaşılmadığınız duygusuna kapılabilirsiniz. Beklediğiniz performansı yakalamak istiyorsanız, işinizle ilgili gerekli donanıma sahip olsanız bile gerekli desteğe ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Karşıt evinizde Jüpiter geri hareketine başlarken duygusal ve ilişki karmaşası yaşatıyor. Enerjiniz bir düşüyor, bir yükseliyor. İlişkilerinizde saygı çok önemli.

BOĞA:

Şartlarınızı gözden geçirin

Jüpiter geri giderken çalışma şartlarınızı yeniden gözden geçirmek için önünüze önemli fırsatlar sunacak. Birçok arkadaşınızla yeniden deneyebileceğiniz ortamlar karşınıza çıkacak. Ani gelişen olaylara karşı hazırlıklı olmalısınız. Bazı sırların ortaya çıkmasıyla kafanızdaki düşünceler şekil değiştirebilir. Bir anda fırsatlardan faydalanmasını bilen işlek bir zekanız var. Her olayı anında ve hızlı bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Duygusal ilişkilerinizde maddesel konular gündeme gelebilir.

İKİZLER:

Kuruntularınız çok fazla

Jüpiter geri giderken takıntılı yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Birçok başarı sizi bekliyor ve siz yavaşlama modunda hareket ediyorsunuz. Kafanızda bin bir soruya cevap aramaya çalışacağınız bir hafta sakin fakat akıllıca hamle yapmalısınız.  Değişim içinde olduğunuz için bazı olaylara kendinizi kapatabilirsiniz. İçsel kuruntularınız oldukça yüksek. Dikkatli ve sabırlı  davranmalı ve mantığınızın sesini dinlemelisiniz. Derin düşündüğünüz zaman başarı size kolay geliyor.

YENGEÇ:

Dostluklar ön planda

Güneş kişisel evinizde hareket ederken, hayallerinizi harekete geçirecek cesareti fazlasıyla kendinizde bulacaksınız. Gerçekler ve isteklerinizi belli bir senkron içinde karşı tarafa sunarsanız, başarısız olma gibi bir durumunuz olmaz. Dostluk duygularınızın temelinde geleneksel kuralların işlevi çok önemli. Arkadaşlarınızın yanında kendinizi daha iyi hissediyor olmanız, onlarla daha sık görüşmenize neden oluyor. Bu hafta birçok organizasyona katılabilirsiniz.

ASLAN:

Eski dostlarınızı özlüyorsunuz

Bu hafta sessiz ve derinden gitmeyi yeğliyorsunuz. Özellikle geri giden Jüpiter, yakın dostlarınıza  yapacağınız ziyaretlerde eski dostluk duygularınızı yeniden tazeleyeceksiniz. İletişim konusunda atladığınız ve unuttuğunuz fırsatlar yeniden ortaya çıkacak. Size karşı hatalı davrananların gerçek yüzünü görmek sizi üzmemeli. En azından bazı olaylar açıklık kazanacak. Tuhaf bir şekilde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Ailenizin sorunlarına isteseniz bile duyarsız kalamıyorsunuz.

BAŞAK:

Çalışma hayatınıza dikkat

Jüpiter çalışma evinizde size sorunlar yaşatabilir. Uzun zamandır size ödenmeyen borçlar gelebilir. Satın almak için uğraştığınız ve piyasa bulamadığınız ve çok istediğiniz bir eşya veya arzuladığınız bir şey aniden karşınıza çıkacaktır. Hayal kurmak için uygun bir hafta değil. Eş ve ortağınızla bir konuda yanlış anlaşılma söz konusu, dikkatli olmalısınız. Çevrenize sevginizi yansıtmak istemeniz sizi değerli kılacaktır. Uyku düzeninizin bozulmamasına dikkat etmelisiniz.

TERAZİ:

Hayaller ve gerçekler bir arada

Jüpiter yeni oluşumlar için dikkatli olmanız gerektiğini size hatırlatıyor. Tanıştığınız insanların cazip fikirleri size ilginç gelecektir. Hayal ve gerçek arasında bocalama geçiriyorsunuz. Satürn kişisel evinizde sorumluluğunuzu ölçerken, geri giden Jüpiter cezbedici şartlarla sizi yeniliklere çekiyor. Fırsatlar ve engeller arasında düşünce yorgunluğu içinde olabilirsiniz. Parasal konularınızın yavaş ilerlediğini görmekten canınız oldukça sıkkın. Her şeye rağmen gücünüz yerinde.

AKREP:

Derin düşünüyorsunuz

Aşk ve sosyal evinizde Jüpiter geri hareketini yapıyor. Bu durum ilginç tabloları da ortaya çıkarıyor. Gezdiğiniz ve dolaştığınız yerlerde eski bir dost ve sevgiliyle karşılaşma olayınız oldukça fazla bir varsayım. İstemeden gittiğiniz ortamlarda sizi sevindirecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Derin düşünceler içinde olduğunuz zaman, duygusal olayların çözümünü hemen buluyorsunuz. Hayal edin ve bekleyin. Evrenin size sunacağı güzellikleri sevgiyle kabul edin. Olumsuz enerjiler sizi üzmesin.

YAY:

Eski olaylar gündemde

Jüpiter aile ve yuva evinizde geri giderken birçok eski olayları yeniden tetikliyor. Aile bireyleri yüzleşme yaşayacak. Uzun süredir taşınmayı düşünüyorsanız bu hafta birçok fırsat yeniden karşınıza çıkacaktır. Güneş ve Neptün uzun zamandır çok istediğiniz seyahat arzularını gerçekleştirmeniz için fırsat sunuyor. Seminerler sizin için önemli. Eksik bilgilerinizi tamamlamak istiyorsanız bu dönemi akıllıca kullanabilirsiniz. Sistemlerinizi kontrol edin.

OĞLAK:

Kafanız çok yoğun

Retro Plüton, bilinçaltınızı yorgun düşürebilir. Yılmadan ve üşenmeden sabırla çalışıyorsunuz. Zaten siz daha farklı olamazsınız. Bu hafta sıralamalarınızı sistemli ve mantıklı bir şekilde yapmalısınız. Sizin istediğiniz şartlar her zaman aynı olmayabilir. İsteklerinizde değişim yaşarken, karşı tarafın duygularını da düşünmek zorundasınız. İnatla kendi fikirlerinizi savunmak isteyeceksiniz.  Jüpiter geri hareketinde sizin toplumsal ve kariyer evinizi etkiliyor.

KOVA:

Hayatınızı gözden geçirin

Jüpiter’in geri gitmesi birçok eksik bilgilerin ve kendinizi yeniden ele almanız gerektiği konusunda size uyarı getiriyor. Kendinize çok güvenmenize rağmen, hata yapma olasılığınızı unutmayın. Satürn yeni yapılanma konusunda sorumluluğunuzu gözden geçirmenizi istiyor. Hiçbir şey istediğiniz şartlarda olmayabilir. Temel ve stabil olaylardan fazla uzaklaşmamaya çalışmalısınız. Duygularınızı saklama gereği duyacağınız ortamlarda bulunacaksınız. İş temponuz ve yoğunluğunuz artacak.

BALIK:

Dengenizle başınız dertte

Kişisel evinizde geri giden Jüpiter, bilgi arayışı içinde olduğunuzu gösteriyor. Birçok konunun iç yüzünü merak etmeniz sayesinde değişik planlar yapmak zorundasınız. Sezgilerinizi tüm gücüyle çalıştırıp gözünüzden kaçan ve sizden saklanan olayların iç yüzünü bulmaya çalışıyorsunuz. Doğal olarak birçok kişinin tepkisini üzerinize çekebilirsiniz. Hedeflerinizi yüksek tutmak gibi koyduğunuz bazı kuralları kendiniz bile aşmak istemiyorsunuz. Dengenizle başınız dertte.

Kapak Foto: Zbynek Burival (Unsplash)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir