Yatak savaşları

Yatak markaları ünlü yüzlerle reklamlara hız verdi. Yatak pazarının hayli büyümesi nedeniyle ünlü isimleri marka yüzü yapan markalar kıyasıya rekabetteler. Markalar çoğunlukla gözde kadın isimleri seçerken erkekler ünlüler de bu yarışa dahil oldu.

Geçtiğimiz yıllarda Hülya Avşar’ı markanın yüzü yapan Bambi, kapok ürünüyle bir adım önde. Markanın reklam yüzü olarak Hülya Avşar, reklam filmlerinde de hayli sık evlerimize konuk oluyor.

Tutku Yatak, Aşk-ı Memnu’nun Firdevs’i Nebahat Çehre ile geçtiğimiz yıl yaptığı anlaşmayı uzattı. Tutku yatak, Çehre ile satışlarını da artırdı.

Yataş grubu bünyesinde yer alan Puffy, yeni ürünü için Gülben Ergen ile anlaştı. Ergen, yıllardır ezeli rakibi olan Hülya Avşar gibi yatak markası reklamıyla da ekranlara geliyor.

Divanev markası geçtiğimiz yıl anlaştığı Fahriye Evcen ile markasını geniş kitlelere duyurmaya ve marka tutkunlarını artırmaya devam ediyor. Yatak reklam savaşlarına Fahriye Evcen’li yatak reklamıyla da katılan marka, dikkat çekiyor.

Yatak reklamlarında ünlü isim halkasına en son eklenen isim Kadir İnanır oldu. Armis markasıyla anlaşan Kadir İnanır, ilk reklam filmi yatak ile ekranlara geliyor.

Özcan Deniz de geçtiğimiz yıl İdaş markası ile anlaşmış ve yatak reklam filmiyle de ekranlara gelmişti.

Şimdilik yatak markalarıda kadınların hakimiyeti var. Bakalım bu halkaya başka hangi isimler eklenecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir