Cilt bakımında yeni trend: Slugging

TikTok takipçisiyseniz muhtemelen şu sıralar fırtına gibi esen bu trendi de biliyorsunuz demektir. Çünkü özellikle akneli ciltler başta olmak üzere cilt bakımının en gözde ritüeli artık slugging. Peki nedir bu trend? Yazımızda…

İrem Hüyük

Slugging kelime karşılığı kulağa pek hoş gelmeyebilir ancak güzellik dünyasının, özellikle de cilt bakımına özen gösterenlerin şu sıralar en sevdiği kelime. Bir TikTok kullanıcısının cilt bakım ritüelini paylaştığı video milyonlarca kişi tarafından izlenip bir de üzerine uygulanınca işte bir anda popüler olmuş bu trend. Popüler dediysek işe yaramıyor sadece sıradan bir işlem gibi düşünmeyin. Uygulayanlar hayli memnun.

Slugging aslında Güney Kore’de ortaya çıkan ve oradan hızla yayılan bir bakım ritüeli. Ne varsa Kore kadınlarında var dediğinizi duyar gibiyiz. Evet Kore kazınları için cilt bakımı ve pürüzsüz bir cilt ekmek-su kadar hayati önem taşıyor. Güney Kore’de çıkan bu trendin dermatologlar tarafından da önerilmesi üzerine bir anda tüm güzellik meraklılarının odağı ve en popüler uygulaması haline geldi.

K-beauty cilt bakım tekniği olan slugging, gece cilt bakım rutininizden sonra yüzünüze ince bir takaba halinde vazelin sürmeye dayanan bir bakım. Çünkü vazelin (ya da Aquaphor) türevi ürünler içindeki moleküller cilt tarafından emilemeyecek kadar büyük olduğundan cilt üzerinde bariyer görevi üstleniyor ve nemi cilde hapsedip dış etkenlere karşı koruyor.

Tüm cilt tiplerine uygun olan slugging tekniği özellikle akneli ciltler için biçilmiş kaftan. Çünkü büyük gözenekleri dış etkenlere karşı koruyan vazelin sayesinde akne problemi de çözülmüş oluyor.

Ne dersiniz, denemeye değer değil mi?

Foto: Rian Ramirez / Unsplash

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir