Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyun

Havaların ısınması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte cildimizi güneşin etkilerinden korumak her geçen gün önem kazanıyor. Amerika’nın 1 numaralı cilt bakım markası ve antioksidan otoritesi SkinCeuticals, her cilt tipine özel yaz bakımı önerileri sunuyor.

Cildimizi hiperpigmentasyon, erken yaşlanma gibi cilt problemlerinden korumak aynı zamanda sağlıklı bir cilt görünüme sahip olmak için cilt bakım rutininin en önemli adımlardan biri güneş koruması. Artık hepimiz güneş korumasını dört mevsim kullanmamız gerektiğini biliyoruz, fakat yaz aylarında güneşe daha çok maruz kaldığımız için daha dikkatli olmak gerekiyor. Güneşe maruz kalma, serbest radikallerin oluşmasına ve cildin oksidatif strese maruz kalmasına neden olabilir. Antioksidanlar, serbest radikallerle savaşarak cildinizi korur ve hasarı önler. Bu nedenle, güneş koruyucularının yanı sıra antioksidan serum kullanmak, cildinizi ekstra koruma sağlar ve cilt yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, antioksidan serumlar cildinizi nemlendirir, besler ve yeniler, böylece güneşin neden olduğu kuruluk ve tahrişin önlenmesine yardımcı olur. Skinceuticals farklı cilt endişelerine özel güneş koruyucu ve antioksidan çözümleri sunuyor.

FARKLI CİLT TİPLERİNE GÖRE SKINCEUTICALS GÜNEŞ BAKIM RUTİNİ

Nemsiz Ciltler için
SkinCeuticals C E Ferulic Serumu; %15 saf C vitamini içeren yaşlanma karşıtı antioksidan serum, kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybı problemleri için normal ve kuru cilt tiplerine uygunluk sağlıyor. 15 kişiye yapılan klinik çalışma sonucu, çevresel faktörlere bağlı cilt hasarını -%48’e kadar azalttığı kanıtlanan serum aynı zamanda çevresel etkenlere karşı koruma sağlıyor. Ferulik asit, E vitami ve L-askorbik asit içeren formülüyle CE FERULIC serum; cilde sıkılık kazandırırken, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltıyor.

C E Ferulic Serumu sonrasında uygulanması önerilen güneş koruyucu Ultra Facial Defense SPF 50; içeriğinde bulunan Mexoryl® ve Titanium Dioxide sayesinde UVA ve UVB ışınlarına karşı nemlendiren SPF50+ güneş koruması sağlıyor. Tüm cilt tiplerine uygunluğu olan yüksek korumalı güneş koruyucu sayesinde gün boyu sizlere zararlı UV ışınlarından yüksek koruma sunuyor.

Lekeli Ciltler İçin

Phloretin CF; %10 saf C vitamini içeren kırışıklık karşıtı antioksidan serum, yağlı ve normal ciltler için yaşlanma belirtileri, leke görünümü ve cilt tonu eşitsizliği problemlerine çözüm sunuyor. Kişisel değerlendirmeler sonucu 12 hafta içerisinde deneyenlerin %74’ünün cilt görünümünü geliştirdiği gözlemlenen PHLORETIN CF serum; içeriğindeki Phloretin, Ferulik asit ve L-askorbik asit ile cilt tonunu eşitlerken, cildin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını ve daha genç bir görünüm elde etmesini sağlıyor.

Phloretin CF serum sonrasında uygulanması önerilen Advanced Brightening UV Defense SPF 50 güneş koruyucu; hem cilde geniş spektrumlu güneş koruması sağlarken hem de traneksamik asit, niasinamid ve mika içeren formülüyle; leke ve renk eşitsizliği görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Cilde aydınlık bir görünüm veriyor.

Yağlanma Eğilimli Ciltler İçin

Silymarin CF %15 saf C vitamini içeren yaşlanma karşıtı antioksidan serum, yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için özel olarak geliştirilmiş formülüyle, cilt kusurlarına sebep olabilecek aşırı yağlanmayı azaltıyor. Klinik çalışma ile 4 haftada yağ oksidasyonunu %76’ya kadar azalttığı kanıtlanan serum, deneyenlerin %97’si tarafından tavsiye ediliyor. L-askorbik asit, ferulik asit ve salisilik asit içeren formülüyle SILYMARIN CF serum; cilt dokusunu arındırırken, cilde net görünüm kazandırıyor ve ince çizgilerin görümünde gelişme sağlıyor.

Silymarin CF uygulama sonrası önerilen güneş koruyucu Oil Shield Defense SPF 50; cilde geniş spektrumlu UV koruması sağlayan, hızlı emilen ve uygulama sonrası ciltte kalıntı bırakmayan formülüyle; geniş spektrumlu UVA&UVB koruması sağlarken cilt yağlanmasını ve parlamayı kontrol altına alıyor.

Hassas Ciltler İçin

Serum 10 içerdiği; %10 saf C vitamini ve ferulik asit ile zenginleştirilmiş formülüyle; ince çizgi, kırşıklık ve kahverengi lekelerin görünümünü azaltıyor ve hassas ciltler için daha sağlıklı bir cilt görünümünün oluşmasına zemin hazırlıyor.

Serum 10 sonrası uygulanması önerilen Mineral Radiance UV Defense SPF50  renkli güneş koruyucu; etkili geniş spektrumda UVA/UVB koruması için mineral filtre ile zenginleştirilmiş formülüyle; doğal cilt tonunu zenginleştiriyor, ciltte beyaz iz bırakmıyor ve suya dayanıklı ortamlarda maksimum sonuçlar kazandırıyor.

 

İmaj foto: Artem Beliaikin (Unsplash) teşekkür ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir