Bella Maison’dan KEDV’e sürdürülebilir destek

Bella Maison, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bünyesinde çalışan kadınların her biri adına KEDV’a bağışta bulundu. Marka, bunu sürdürebilir hale getirmek için depremden etkilenen 10 ilde 78 kadın kooperatifiyle çalışma yürüterek, bu bölgelerdeki kadınların hayatlarını yeniden kurabilmeleri için düzenli destek vermek için de bir kampanya başlattı. Bugünden itibaren tüm Bella Maison mağazalarındaki çerçevelerde KEDV bağış sayfasına yönlendirilen bir barkod ekleyerek, herkesi bu kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Deprem bölgesindeki kadınların acil temel ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşamlarını yeniden inşa etmeleri amacıyla Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfını destekleyen Bella Maison, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nünde bünyesinde çalışan kadınların her biri adına KEDV’ a bağışta bulundu.

Depremden etkilenen 10 ilde onlarca kadın kooperatifiyle, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin’deki misafir evleri ve kadın-çocuk merkezleriyle yüzlerce kadınla beraber yaşamı yeniden yeşertmek için çalışan KEDV, “Afetler ve krizlerden en çok kadınlar ve çocuklar etkileniyor. Kadınların hem acil temel ihtiyaçlarının karşılaması hem de sonrasında yaşamı yeniden inşa etmeleri için dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.” açıklamasında bulundu.

 Bella Maison Bu Güçlü Dayanışmayı Satış Noktalarına da Taşıdı

Depremlerden etkilenen 10 ilde (Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye, Mardin) 78 kadın kooperatifiyle ve yüzlerce kadınla çalışmalar yürüten KEDV, kadınların hayatlarını yeniden kurabilmeleri için düzenli desteğe ihtiyaçları olduklarını belirtti. Bu kapsamda kampanyayı sürdürülebilir kılmayı hedefleyen Bella Maison, tüm mağazalarındaki çerçevelere KEDV bağış sayfasına yönlendiren bir barkod ekleyerek Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na destek çağrısında bulundu. Bu sayede Bella Maison mağazalarını ziyaret eden misafirler, çerçeveler içindeki barkodları telefondan okutarak KEDV’e bağışta bulunabilecekler. 

Bu kampanya ile birlikte bugünleri birlikte atlatabilmek ve aylarca sürecek olan geleceği hep birlikte inşa etme süreci başlatan Bella Maison, mağazalarına gelen misafirleri sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak bu dayanışmaya güç vermeye davet etti. KEDV ile Bella Maison bu dayanışmanın bizleri tekrar güçlendirerek umudumuzu yeşerteceğini de belirtti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir