Bayram tatili için 4 rota

Ramazan Bayramı, bu yıl deniz tutkunları için en güzel mevsimlerden biri olan bahar aylarına denk geliyor. Bayramda bahar tatilini en keyifli haliyle geçirmek isteyenler, tercihini Türkiye’nin lider online tekne kiralama ve deniz deneyimleri platformu viravira.co, sonsuz maviliklere açıldığınız, eşsiz ve unutulmaz bir bayram tatili için 4 rota önerisi sunuyor.

Tekne kiralama ve deneyim platformu viravira.co, bu yıl bahar mevsimine denk gelen Ramazan Bayramı için ideal tatil alternatiflerini bir araya getirdi. Bahar mevsiminde, doğanın tüm güzelliklerini cömertçe sergilediği ve diğer bölgelere göre daha ılık ve sıcak olan Ege ve Akdeniz kıyılarının masmavi sularında tatil yapmak isterseniz, yüksek sezon başlamadan sakin koylarda yapılan tatil deniz tutkunları için bu rotaları listenize alın.

İşte bayram tatilinizde tekne ile gidebileceğiniz en trend lokasyonlar:

Göcek

Türkiye’nin güney batı kıyısında bulunan Göcek, Özel Çevre Koruma Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple, çok katlı yapılaşmalar ile Göcek’in doğası tahrip edilmemiş ve şirin bir sahil beldesi olarak kalması için gereken her türlü tedbir alınmıştır. Göcek Körfezi’nin mavi yolculuk için aranan pek çok coğrafi avantajı sağlaması kısa sürede bu beldeyi mavi yolculuk turizminde dünyanın sayılı destinasyonlarından biri haline getirmiştir. Göcek’te Sarsala Koyu, Yassıca Adaları, Kille Koyu, Kleopatra Hamamı, Sıralıbük Koyu, Tersane Adası, Bedri Rahmi Koyu ve Boynuzbükü Koyu gibi pek çok popüler koy ve ada bulunmaktadır.

Bozburun

Toplamda 2.500’e yakın bir nüfusa sahip olan Bozburun’un merkezi oldukça şirin ve küçük bir yerdir. Merkezi 20 dakikalık bir yürüyüşle baştan sona keşfedebilirsiniz. Küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun muhteşem denizi, eşsiz doğası ve sıcak insanları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakır. Bozburun’un el değmemiş güzelliği, Marmaris’in kalabalığından sonra soluk almanızı sağlar. Aynı zamanda ülkemizdeki gulet tipi teknelerin önemli bir kısmı Bozburun’da üretilmektedir. Belde başta Hisarönü Körfezi olmak üzere pek çok korunaklı körfeze ve koylara sahip olmasıyla kış aylarında tekneleri ağırlar; tekneler tamir ve bakım için karaya çıkarılıp ahşap desteklere dayanır. Yazları çeşit çeşit tekneler bütün yarımada boyunca liman önlerine demirlenmiş olarak görülebilir.

Bodrum

Mavi yolculuğa adını veren Bodrum ve çevresi, Avrupa’nın en popüler yat turizmi lokasyonlarından biridir. Tarih, doğa ve eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz bu cennet köşesi bölgemiz tekne tatilcilerinin favori destinasyonları arasında yerini almıştır. Gökova Körfezi ve 12 Adalar tekne tatili için Bodrum’un en popüler rotaları arasında yer almaktadır. Deniz tutkunlarının es geçmediği bahar tatilini Ramazan Bayramı’nda yaşamak ve tatil keyfinizi ikiye katlamak için mavi yolculuk rotalarını viravira.co’nun sitesinden detaylı olarak inceleyebilir, hayalinizdeki tatili hemen planlayabilirsiniz.

Fethiye

Pitoresk koyları, berrak suları ve büyüleyici doğal manzarasıyla tanınan Fethiye, yat kiralama için popüler bir destinasyondur. Fethiye, her tercihe ve bütçeye uygun, mürettebatlı ve mürettebatsız, her tip ve sınıfta çok çeşitli kiralık tekne alternatifleri sunmaktadır. Fethiye’nin en popüler yat kiralama güzergahlarında, Fethiye Körfezi’ni keşfedebilir, Turkuaz Sahili boyunca tekne turu yapabilir ve Göcek ve Kaş gibi yakınında yer alan arşipelleri ziyaret edebilirsiniz. Zengin tarihi, doğal güzellikleri ve her zevke uygun aktiviteleri ile Fethiye, Türkiye’de eşsiz ve unutulmaz bir yat kiralama deneyimi arayanlar için mükemmel bir destinasyondur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir