9-14 Mayıs Burç Yorumları

9-14 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor Asrolog Filiz Özkol yorumladı. Burcunuzu okumadan yeni haftaya başlamayın.

Kendimizle hesaplaşıyoruz

Yaratıcılığınız çok iyi kullanacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Ev almak istiyorsak, bu dönemin avantajlarınızı doğru bir şekilde kullanmalıyız. Maddi konularınız üzerinde özenle durmalı ve hesaplarımızı dikkatli bir şekilde planlamalıyız. Risk alma konusunda acele etmemeliyiz. Arkadaşlık ilişkilerimize yargılayıcı bakmamalıyız. Yaşamın görünmeyen bazı detayları gözümüze çarpacak. Paylaşım içinde olduğumuz kişilerle yeni fikirler üreteceğiz. Algılama gücümüzü ortaya çıkaracak çalışmalar içinde olacağız.

KOÇ

İnatçı ve ısrarcısınız

Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi taktirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Çevrenizde oldukça hoş bir hava estireceksiniz. Herhangi maddesel bir yatırımınız varsa beklemelisiniz… Bazılarınız planlarını yaparken yakın çevrelerinin fikirlerini alacaklar. Seçeceğiniz arkadaşlarınızın çalışma hayatınızda size fayda sağlayacak tarzda olmalarına dikkat ediyorsunuz.

BOĞA

Çevrenize güvenmiyorsunuz

Bu hafta anaç ve koruma duygularınız ortaya çıkacak ve kendinizi çevrenizle bütünleşmiş hissedeceksiniz. Arkadaş gruplarınızı değiştirecek ve yeni bir döneme gireceksiniz. Belki de, uzun süredir bir türlü kopamadığınız bir arkadaşınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Güvendiğiniz ve tanıdığınızı zannettiğiniz bir arkadaşınızdan zarar görebilirsiniz.. İçinde sakladığınız duygularınızı abartmayın Önemli kararlar arifesinde iseniz, çekinmeden kararlar vereceksiniz.

İKİZLER

Mantıklı olmalısınız

Ailenizde esen sıcak havaya rağmen, çevrenize de kayıtsız kalmayacaksınız. Özellikle yeni tanışacağınız kişilerle iyi ilişkiler içinde olmaktan mutluluk duyacaksınız. Yine de, yeniliklere atlamadan biraz beklemelisiniz. Bu nedenle; çevrenin etkisinde kalmadan, kendi düşünceleriniz doğrultusunda deneyimlerinizi genişletecek başlangıçlar ve fırsatlarla karşı karşıya kalacaksınız. İç dengenizin size gerekli olduğu bir dönem. Mantıklı olmak işe yarayacaktır.

YENGEÇ

Aşk kapınızı çalıyor

Duygularınızda geçmişten kaynaklanan bir karmaşa yaşayabilirsiniz. Geçici olan o günkü gerilimli halinizi fazla önemsemeyin.. Hayatınızı düzenlemek için ilginç önemli fırsatla önünüze kaliteli bir şekilde sunulacak. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. Mesleki konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. İsteklerinizi içinizde bastırmayı başaracaksınız.

ASLAN

Taviz vermek istemiyorsunuz

Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Kendinizi yıpratmadan hareket etmelisiniz. Zorluklar içinde yaşıyorsunuz. Fakat, artık anlaşamadığınız konularda anlaşmanız gerekiyor. Bu nedenle, sorunlarınızın üstüne gitmek zorundasınız. İmkansız gibi görünen olayları başaracaksınız. İlişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız.

BAŞAK

Sorumluluklarınızı unutmayın

Sorumluluklar sizin üzerinizde yoğunlaşacak. Başarılarınıza tek başına sahip çıkarken, çevrenizde lider pozisyonunda olmaya devam edeceksiniz. Bazı karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmeniz gerekebilir. Ele aldığınız konuları zorlamanın anlamı yok . Farklı düşünüyor, farklı hareket ediyor fakat, duruma hakim oluyorsunuz. İnsanlar sizden etkilenirken, karşı çıkamıyorlar. Hedefleriniz doğrultusunda bilinçli hareket etmenin vereceği avantajlı günler sizi bekliyor.

TERAZİ

Dostlarınıza zaman ayırın

Yenilikler konusunda temkinli olmalısınız. Bu nedenle; beklentilerinizde yavaşlamalar ve gecikmeler olabilir. Bunlara kafanızı fazla takmayarak, daha önce üzerinde yoğunlaştığınız ve karar verdiğiniz konularınızı bir an önce bitirmeye çalışın. Ailenizle geçinmek için önemli fırsatlar kapınızda. Duygusal konularınıza belli bir hareket gelirken, ilişkilerinizde takıntılar yaşayabilirsiniz. Çevrenizle, iş birliği içinde olacağınız yeni bir döneme giriyorsunuz.

AKREP

Tavırlarınız önemli

Akıcı konuşmalarınızla, karşınızdakilere savunma olanağı vermeden etki altına alıyorsunuz. Zihinsel faaliyetlerinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtacaksınız. Karşınızdaki kişiler, bu kadar yoğun bir projeyi nasıl yapılandırarak ortaya çıkardığınıza şaşırabilirler. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Kişiliğiniz ve tavırlarınızla çekiciliğinizi ortaya koyuyor, yaratıcılığınız çok iyi kullanacağınız ortamlarda bulunacaksınız.

YAY

Mantık ve adalet ön planda

Sosyal adalet duygularınızın atağa kalkmasıyla, grup toplantılarınızda haksızlıkları yerici konuşmalar yapabilirsiniz. Paranın gücünü tanıyacak, kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Mantık ve duygu karmaşası yaşatacak. Eski ve geçmişte yaşadığınız bir çok olayı bir film gibi düşünerek, artık eski duyguların geride kaldığını düşünmeye başlayacaksınız. Duygularınız kapılmadan ve olayları akılcı bir şekilde değerlendirmelisiniz.

OĞLAK

Hedefleriniz değişiyor

Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve  ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Başarıyı size geç fakat kalıcı bir şekilde geliyor.. Fakat mesleki yaşamınıza verdiğiniz önem içerisinde, aile bireylerine de zaman ayırıp, ısrarlı taleplerine kulak vermelisiniz. Kendinize olan güveniniz daha da artacak.

KOVA

Olayları abartmayın

Konularınızı iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Bilinçaltınızda takıntı halinde bulunan ideallerinizde yoğunluk yaşayacaksınız. Aşk konusunda önemli kararları almamalı, hatta bazılarınızın yaşadığınız ilişkinizle ilgili kafanızı karıştıran olaylar karşısında,  mercek altına alacaksınız. Abartılı davranışlarda bulunabilirsiniz.

BALIK

Tepkinizi koymalısınız

Dikkatli olmanız gereken bir dönem. Bireysel çalışmalarınızı destekleyici yolculuklar yapacak ve yaptığınız yolculukların yurt dışı menşeli olmasına dikkat edeceksiniz. Yenilikler konusunda temkinli hareket edeceksiniz. Çevrenizdeki kişiler sizin alışkanlıklarınız konusunda tepkisel davranabilirler fakat düşüncelerinizi inatla savunmanız nedeniyle yetersiz kalacaklar. Hafta ortasında çalıştığınız kişilerle işbirliğiniz artıyor. Ani gelişen olaylar karşısında tepkinizi koyacaksınız.

Etiketler
, , , ,

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir