6 Aralık Haftası Burç Yorumları

Cesur olmak zorundayız

Hayli yoğun bir haftaya giriyoruz. Toplumun genelinde yönetimle ilgili şikayetler söz konusu. Hayatımızla ilgili önemli kararlar alabiliriz. Sabırlı ve dayanıklı olacağımız konularda ilgili karşılaşacağımız olaylar karşısında takınacağımız tavırlar önem kazanacak. Kişisel ilişkilerimizde mesafeli ve temkinli olmalıyız. Duygusal problemlerimizde sorunlar yaşayabiliriz. Kıskançlıklar bu hafta üst boyuta tırmanabilir. Korkularımızla başa çıkmayı öğrenmeliyiz. İçindebulunduğumuz şartları yeniden gözden geçireceğiz. Sınırlarımızı bilmek isteyebiliriz.

KOÇ

Hırsınız atakta

Bu hafta gezegenlerinizin birçoğu ufuk çizginizin üzerinde yer alıyor. Meslek ve kariyerinizle ilgili güçlü etkiler alındasınız. İş hedeflerinizi büyük bir hırsla takip edeceksiniz. İdealleriniz ve düşünceleriniz daha fazla önem kazanacağı için dış görünüşü ve fiziksel yapınızı ihmal edebilirsiniz. Güvenilir bir kişiliğe sahip olmanız nedeniyle; prestij kazanacak, arkadaşçevrenizde olumlu katkılar sağlayacak kişilerle bir arada bulunacaksınız. Sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz.

BOĞA

Sürprizlere hazır olun

Mars karşıt evinizde. İş çevresinden bir arkadaşınız duygusal olarak sizinle ilgilenebilir. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizi kanıtlamak adına başlatacağınız çalışmaların size kazandıracağı prestij oldukça yüksek olacak. Bu hafta duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor. Planlarınızı sistemli bir şekilde uygulamalısınız. Sürpriz karşılaşmalara hazırlıklı olun. En azından bazı şeyleri denemelisiniz.

İKİZLER

Yeni iş teklifleri geliyor

Yeni iş teklifleri alabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla güzel bir performans sağlayacaksınız. Girişimde bulunduğunuz alanlarda geri dönüşümleri hesaplarken zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli olacak. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Gelirinizin artışı karşısında keyfiniz yerine gelecek.

YENGEÇ

Tutkularınızla yaşıyorsunuz

İlişkilerinizde sezgilerinizin sizi yanıltabileceğini düşünerek olayları doğru algılamaya çalışmalısınız. Yapmanız gereken her şeyi yapın ve gerisini fazla düşünmeyin. Neptün ve Venüs açısı sizi olumlu  destekliyor. Duygusal isteklerinizde aşırıya kaçtığınız zaman, kendinizi huzursuz etmenizin anlamı yok. Sınırlarınızı bilmenize rağmen, tutkularınız yüzünden heyecanınızı dengeleyemiyorsunuz. Bu hafta ilginç fikirlerinizi kendinize saklamanızda yarar var.

ASLAN

Aranan kişi olacaksınız

Uzun süredir dostluk çerçevesinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşebilir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalıyız. Uzun süredir karar veremediğiniz bir ilişkinin sonucunüu alacaksınız. Yardımsever bir kişilik yapısıyla karşılık beklemeden vermekten hoşlandığınız için çevreniz tarafından aranılan kişi olacaksınız. Becerikli, aktif ve iş bitirici bir tutum içindesiniz. Detaylara önem verin. Farklı hareket ediyorsunuz.

BAŞAK

Hatalara dikkat!

Oldukça ilginç bir hafta. Birçok işle aynı anda uğraşırken çok yönlü düşünmeniz gerekiyor. Parasal konuların yanı sıra, yakın aile ilişkileri ve sosyal yaşam iç içe seyredecek. Kariyerinizle ilgili konular yerine, yakın ilişkilerinizi mercek altında tutuyorsunuz. Her zamanki yaratıcı yönlerinizi ön plana çıkarma konusunda aceleediyorsunuz. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Çünkü hata yapmanıza neden olabilir.

TERAZİ

Hayalleriniz gerçekleşiyor

Bu dönem tutkular öne çıkacak. Yeni fikirlerinizi hayata geçirmek için her türlü olanağa sahip olacaksınız. Fiziksel ve zihüinsel aktivitelerinizle dikkat çekeceğiniz günlerdesiniz. Her şeyi kendinizi başarma duygusu içinde olacağınız için yeni rolleriniz size zorla değil, teklifle gelecektir. İstediğiniz rakamların karşınıza çıkması bir tesadüf değil, Kova’da ilerleyen Satürn’ünsize sunduğu ödüldür. Doğru projeler ve doğru yatırımlar için kolları sıvayın bakalım.

AKREP

Rakip tanımıyorsunuz

Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Planlarınızı gizli tutmak istiyorsunuz fakat çevrenize duvar örmeniz zor olabilir. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. üüüüüüü

YAY

Işığınız çok parlak

Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim meydana gelebilir. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, hayata daha keskin bakacaksınız. Derindostlukların ve işbirliklerinin temellerinin de atılacağı günler yaşayabilirsiniz. İş arküadaşlıklarının aşka dönüşmesi ve uzun sürecek birlikteliklerin gündemegelmesi söz konusu olacak. Konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız

OĞLAK

Fırsatlar sizden yana

Dostlarınız ve çevrenizi sınamak ve önemli fırsatları görmek için tam zamanı. Durgunlaşan ilişkilerinizde görmeniz gereken  detayları yakalayacaksınız.  Bilinçaltınız karışacaktır. Gücünüzün yavaşladığını hissederek, kendinizi geri plana çekme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu hafta takıntılarınız sizi rahatsız edebilir. Dostlarınızın sırlarını saklamak isteyecek ve bu konuda taviz vermek istemeyeceksiniz. Yakın dostlarınızın sözlerinden ve davranışlarından etkileneceksiniz.

KOVA

Risklere dikkat

Risklere karşı tedbirli olmanızı hatırlatalım. Duygusal hatalar yapmaya müsait bir dönemindesiniz. Hesaplarınızı iyice düşünüp yapmalısınız. Aceleci ve pratik davranış tarzınızla, tüm bunları hızlı bir şekilde yapmaya meyillisiniz. Fakat bu içsel gelişmelerinizi karşı tarafın hissetmesi mümkün değil. Yaşam pratiğinde bu özelliklerinizi gizlemeyi iyi biliyorsunuz. Bu dönem; ilişkilerinizi belli bir denge ve yumuşaklık içinde götürmelisiniz. Aşırı koşuşturma sizi yıpratabilir, kendinize dikkat edin.

BALIK

Kendinize güveniyorsunuz

Bu hafta entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz. Meraklı yönünüz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Ön planda olma isteğiniz doğrultusunda çalışmalar yaparken, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekecek, toplumda göze çarpacaksınız. Fakat sizin iddiacı taraflarınız da ortaya çıkaracak. Kendinize güveniyorsunuz. İletişim konusunda son derece aktif, hareketli ve bilgili yönlerinizle ön plandasınız.

*Foto: Victoria Tronina / Unsplash

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir