31 Ekim-7 Kasım Burç Yorumları

Astrolog Filiz Özkol

Kaderimiz yeniden yazılıyor

Güneş tutulması hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Entelektüel oluşumlar için uygun bir hafta olmasına rağmen, duygusal takıntılarınız yüzünden olayların sınırlarını genişletebilirsiniz. Evinizde olabilecek değişimlere karşı, huzursuzluk duymanız için hiçbir sebep gerekmiyor. Sizi bu yönde destekleyen kişilerle birlikte olmaktan keyif alacaksınız.. Finansla ilgili, yavaşlayan şartlar konusunda temkinli ve ölçülü gidiyorsunuz. Israrlı bir şekilde takıntılı konularınız üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Bu hafta çevrenize söz verirken dikkatli olun 

KOÇ

Pratik yönleriniz ortaya çıkıyor

Bu hafta özellikle hareketli olduğundan pratik yönleriniz ortaya çıkıyor. İkna kabiliyetiniz oldukça yüksek seyrediyor. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Sözleriniz kırıcı ve baskıcı olabilir fakat siz taviz vermeyen tavırlarınızla kendinizi karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Tedbirli olmayı sakın unutmayın.

BOĞA

Farklı yönlerinizi kullanmalısınız

Çevrenizde farklı yapınızla ilgi göreceksiniz. Güçlü kişiliğinizle çevrenin dikkatlerini üzerinizde yoğunlaştıracaksınız. Güzelliğinizi ve cazibenizi kullanabileceğiniz bir hafta içindesiniz. Hayallerinizi ve çılgınlıklarınızı askıya almanız gerekiyor. Yeni fırsatlar için beklemeli ve düşündüğünüz konu ne olursa olsun, denetimden geçirmeden uygulamaya geçmemelisiniz. Girdiğiniz topluluklarda güzel konuşmalarınızla ve kendinizden emin tavırlarınızla dikkat çekeceksiniz.

İKİZLER

Fırsatları değerlendirmelisiniz

Aşk ve uyumluluk konusunda, kendinizi baskı altında tutmanız mümkün. Aslında kişileri gözünüzde büyütmenin bir anlamı yok. Siz, karşınızdaki kişiye olan hayranlığınızı fazla abartabilirsiniz. Hayal kırıklıklarına yatkınsınız. Platonik duygular için ideal bir dönem fakat daha sonra bu duygular önemini kaybedecek. Ortaklıklar ve evlilik konularında çevresel faktörlerin büyük bir rol oynayacağı bir tablo ortaya çıkıyor. Size verilen sunumları iyi değerlendirmelisiniz.

YENGEÇ

Sır olmayı tercih ediyorsunuz

Ortaklıklar için olumlu olabilecek bu etki, evliliğiniz için zor bir açı etkisi verebilir. İlişkinizde karşılıklı birbirinize acı verebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyi yalnız bırakmayarak, her konuda ona eşlik etmelisiniz. Aşk ilişkinizde sır olmayı tercih edebilirsiniz. Bu günlerde karşınıza çıkacak olan kişilere dikkat etmelisiniz. Yanlış dostluklar biterken, akabinde başlayan yeni dostluklardan çok şey kazanacaksınız. Yeni çevrelerde eskisinden çok daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz.

ASLAN

Yaşamınızı gözden geçiriyorsunuz

Kendinize dönük tavırlar içinde olmanız doğrultusunda sizi olumsuz etkileyecek. Bencil yönlerinizi ortaya çıkaracak davranışlar, süregelen ilişkilerinizi zorlayabilir. Fakat eski ve yeni olayları gözden geçireceksiniz. Geçmişte başlattığınız bir duygunun şekil değiştirdiğiniz görmek sizi yorabilir, dikkatli olun. Ketum ve kararlı davrandığınız zaman, şartlar sizden yana yön değiştirecek. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız.

BAŞAK

İlişkilerinize dikkat edin

Sevgiyi algılama biçiminiz çok farklı. Keşfettiğiniz her yeni şey, adeta sizi büyülüyor. Fakat derin ilişkiler sizde zorlayıcı bir etki yapıyor. Çevrenizdeki her şeyin belli bir düzen içinde olmasına özen gösteriyorsunuz. Birçok Başak bu dönemde kendisiyle ilgili güzel değişimler yaşayacak. Aşk yaşantınızda yaşadığınız problemlerin maddi sorunlarınızla pekişmesini istemiyorsanız, sakin yapınızı bozmadan olayları akışına denetimli bir şekilde bırakmalısınız.

TERAZİ

Sabırsız davranmayın

Günlük yaşam süreci içinde tartışmaların da olabileceğini göz önünde bulundurarak, olaylara göreceli bakmaya çalışın. Bu dönemde herkese şüphe içinde bakacağınız için; düzenli bir ilişki yaşadığınız partneriniz varsa, onu da yanlış suçlamalarla bıktırabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi bu baskıcı tavırlarınıza dayanamayarak, ilişkinizi gözden geçirmek için sizden uzaklaşabilir. Geçmişte başlattığınız bir duygunun şekil değiştirdiğiniz görmek sizi yorabilir, dikkatli olun.

AKREP

Kafanız oldukça karışık

Çevrenizde size yaklaşmak isteyen farklı kişilerin mevcudiyetinden habersiz olabilirsiniz. Etrafınızda daha duyarlı bir şekilde bakmanızda fayda var. İletişim konusunda başarılısınız ve her konuda yaratıcı yönlerinizi anlık olaylardan etkilenerek yeniden şekillendirebiliyorsunuz. Özverili davranışlarınız takdir görecek. Birlikte çalıştığınız kişilerle ortak çalışmalarınızın altında parasal detaylar yatıyor. Risklere karşı tedbirli olmanızı hatırlatıyoruz.

 YAY

Yeni fikirlere hazırsınız

Bu hafta  seyahat planları için uygun bir dönem. Birçok alternatiflerin gündem kazanması aklınızı karıştırabilir. Gizli duygusal durumlara takılıp durmayın. Çevrenizde oluşan olaylara farklı bir tavırla yaklaşıyorsunuz. Yaşamınızdaki olayları esnetmek isteyebilirsiniz. Siz, bildiğiniz konularda ısrarla inat etmeniz, bazı olumsuz etkileşimlere neden olacaktır.. Hafta sonuna doğru haklı olduğunuzu görmek, sizi biraz daha rahatlayacak. İş konusunda duygusal davranmaktan vazgeçin.

OĞLAK

Sakin kalmaya devam edin

Olayların hem içinde, hem de dışında kalabilen ender kişilerden birisiniz. Tarzınızı ortaya koyarken etki altında kalmak istemiyorsunuz.Çalışma şartlarınızı yeniden gözden geçirirken mutsuz olduğunuz olaylardan, kendinizi soyutlayacaksınız. Dengelerinizin bozulmasına tahammül edemiyorsunuz. Sevgi dolu bir beraberliği geliştirmek gerçekten zor oluyor. Uzun zamandır dargın olduğunuz eski dostlarınızla görüşme fırsatları çıkabilir eski kırgınlıkları aşabilirsiniz.. 

KOVA

Temkinli olun

Gücünüzü testten geçiriyorsunuz. Aile ve yuva evinizdeki Uranüs uzun süredir yapmak isteyip de bir türlü hayata geçiremediğiniz fırsatları yeniden karşınıza çıkaracak. Akrep”teki Venüs’ün size yapacağı gizli yardım jestleri olduğunu fark ettiğinizde; manevi duygularının daha da güçlendiğini göreceksiniz. Ani ve hoş sürprizlere hazır olun. Yolunuzdaki bazı engellerin kendiliğinden yok olduğunu anlayacaksınız. İçinde bulunduğunuz durum oldukça önemli. Çevrenizde iyi etkiler bırakıyorsunuz

BALIK

Yaşamın akışında kalın

Duygusal hatalar yapmaya müsait bir döneminiz. Karşı cins ile olan ilişkilerinizde, ani gelişen duygularınız sizi yanıltacaktır. Söz vermeden önce düşünmelisiniz. Enerjiniz sizi sonradan vazgeçeceğiniz aşklara sürüklemesin. Mantıkla duygu karmaşası yaşayacağınız bir dönem başlıyor. Yalnızlığı tercih edeceğiniz bir hafta. Aklınız çok karışık dikkatli olmalısınız.  Paraya karşı ilginiz artacak. Sezgileriniz size başarılarınız konusunda yardımcı olacaktır.

Fotoğraf-Jeremy Thomas / Unsplash

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir