The Royal Ascot tarihinde ilk Türk başkan

İngiliz Kraliyet Ailesi onuruna düzenlenen ve 5 gün süren The Royal Ascot At Yarışları’nda Türk tasarımcımız Zeynep Kartal, The Royal Ascot’un ilk Türk Moda Kurulu Başkanı olarak tarihe geçti.

İngiltere’nin 300 yıllık imza etkinliği olan The Royal Ascot At Yarışları’na İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal damga vurdu. Alexander McQueen ve Stella McCartney gibi moda tasarımcılarının da  başkanlık yaptığı The Royal Ascot’un ilk Türk Moda Kurulu Başkanı olarak tarihe geçen Zeynep Kartal, etkinlikte Türk rüzgarı estirdi.

İngiltere’nin simgesi haline gelen 5 gün boyunca süren The Royal Ascot, tüm heyecanıyla bu yıl da İngiliz Kraliyet Ailesi’nin onuruna düzenleniyor. Kraliyet mensupları ve İngiliz aristokratların yer aldığı etkinlikte ise Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal, Moda Kurulu Başkanı olarak katılım göstererek tüm dikkatleri üzerine çekti. Lady Gaga, Jesse J ve Bebe Rexha gibi pek çok ünlü ismi giydiren Zeynep Kartal, geçtiğimiz aylarda görevine başlamıştı.


Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal

Zeynep Kartal, The Royal Etkinliği ile ilgili olarak şunları ifade etti ‘’30 yılı geride bıraktığım moda kariyerimin en gururlu ve en özel anlarından birini yaşıyorum. İngiltere’nin 300 yıllık simgesi olan The Royal Ascot’a ilk Türk Moda Kurulu Başkanı olarak tanıklık etmek büyük bir mutluluk… Geçmiş dönemlerde Alexander McQueen ve Stella McCartney gibi isimlerin başkanlık yaptığı bu göreve getirilmenin ülkemiz adına da bu alanda güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcılarımızın önümüzdeki yıllarda bu bayrağı mutlulukla devralacağına canı gönülden inanıyorum’’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir