Tab İlaç, Magnezyum ürün ailesini genişletti

İstanbul Akçaburgaz’daki üretim tesisinde 200’den fazla gıda takviyesi üretimi gerçekleştiren TAB İlaç, magnezyum içerikli takviye edici gıda Magnimore Magnesium L-Threonate ile ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

Yağmur Kalan

Farklı magnezyum formlarını Magnimore ürün ailesiyle tüketiciye sunan ve magnezyum pazarının lideri olan TAB İlaç beyin fonksiyonları alanında birçok bilimsel çalışmaya sahip patentli Magnezyum L-Treonat’ı ürün ailesine kattı. 

Patentli adı Magtein®️ olan Magnezyum L-Treonat Amerika’nın en prestijli araştırma üniversitelerinden biri olan MIT’de (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü), Nobel ödülü sahibi Susumu Tonegawa’nın önderliğinde bir grup bilim insanı tarafından geliştirilip patentlenerek koruma altına alınmış bir magnezyum şelatı. 

Magnezyum L-Treonat beynin magnezyum seviyesini etkili bir şekilde yükselttiği gösterilen magnezyum bileşiği olup gelişmiş hafıza ve bilişsel işlevlerin desteklenmesine katkıda bulunuyor. Beyindeki magnezyum seviyeleri optimal olmadığında, beyin hücreleri arasındaki iletişim bozulur. İşte Magnezyum L-Treonat, magnezyumu sinapslara ileterek beynin sinaptik yoğunluğunun artmasına, beyin hücrelerinin aşırı aktifleşmeden sağlıklı kalmasına ve sinyallere doğru yanıtlar vermesini sağlıyor, kısa ve uzun süreli belleği kontrol eden beynin «hipokampüsünde yaşa bağlı küçülmeyi» tersine çevirmenin yanı sıra yeni beyin hücrelerinin gelişimini hızlandırıyor. 

Magnezyum L-Treonat en fazla bilimsel çalışmaya sahip olan patentli bir form 

Halihazırda bilişsel fonksiyonlarda azalmaya (hafıza, kaygı ve uyku sorunları) sahip 50-70 yaş arası bireylerde yapılan bir çalışmada katılımcılara 12 haftalık bir süre boyunca plasebo veya 1.500 mg ila 2.000 mg Magnezyum L-Treonat dozu verilmiş. Çalışma sonunda katılımcıların beyin yaşlarının ortalama 69,6 yıldan 60,9 yıla düştüğü ve beyin yaşları toplamlarının 9,4 yıl gençleştiği gözlemlenmiştir.   

TAB İlaç’ın yeni Magnezyum ürün ailesi 2001 mg Magnezyum L-Treonat içeren Magnimore L-Threonate dışında, Vitamin C, Vitamin B6, Vitamin D3 vitamin kompleksleriyle birlikte beyine geçişi yüksek diğer bir magnezyum olan Magnezyum N-asetitaurinat (ATA-Mg) ile kombine edilmiş Magnimore Pro ve yine aynı vitaminlere ek olarak fosfatidilserin ilave edilmiş Magnimore Threo PS olmak üzere 3 farklı formuyla eczane raflarında yerini aldı. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir