Şimdi trend: Swissotel Bursa Uludağ’da iyi yaşamı deneyimlemek

Wellness’ı odağına alan Swissôtel Uludağ Bursa,   misafirlerini şehir hayatından uzaklaşıp yenilenmeye davet ediyor. Otel yalnızca iyi yaşam arayışında olanlar için değil, iş dünyası için de önemli bir buluşma noktası. Oteli ve sunduğu yenilikleri Swissotel Uludağ Bursa Genel Müdürü Ufuk Demir ile konuştuk. 

Bize kendinizden ve geçtiğimiz aylarda misafirlerine kapılarını açan Swissôtel Uludağ Bursa’dan bahseder misiniz?

Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında, sektörün lider lüks otel zincirlerinde çeşitli pozisyonlarda çalıştım. 2017’de Accor Türkiye’de Swissôtel The Bosphorus, Istanbul Müdür Yardımcılığı’nın yanı sıra F&B Master Alchemist görevime başladım. 2021 yılından bu yana da Swissôtel Uludağ Bursa Genel Müdürlüğü’nü yürütüyorum.

Swissôtel Uludağ Bursa, Swissôtel’in dünyadaki ilk healing ve vitality oteli olarak ön plana çıkıyor. Kasım ayından bu yana misafirlerimizi ağırlıyor, onların iyi yaşam yolculuklarına eşlik ediyoruz. Kirazlıyayla’nın muhteşem ormanlarının arasında iyileştirici bir konaklama deneyimi sunan otelimiz, tarihi geçmişiyle de büyük önem taşıyor. 1940’lı yıllarda Anıtkabir’in mimarı H. Emin Onat ve Türkiye’nin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman C. Tomsu tarafından Kirazlıyayla Sanatoryumu olarak tasarlanan kompleks, Uludağ’ın eşsiz doğasıyla kurduğu bağ ile Bursa’nın en değerli mirasları arasında yer alıyor. Biz de Swissôtel Uludağ Bursa olarak bu özel tarihe sadık kalarak wellness’ı odağımıza alıyor, misafirlerimizi şehir hayatından uzaklaşıp yenilenmeye davet ediyoruz.

Wellness’ın Swissôtel Uludağ Bursa için çok önemli bir yeri olduğundan bahsettiniz. Bu doğrultuda sunduğunuz hizmetleri anlatır mısınız?

12 ay boyunca hizmet verecek olan Swissôtel Uludağ Bursa’da anda kalmaya ve zihni dinginleştirmeye önem veriyoruz. Swissôtel’in imza markası Pürovel Spa & Sport’ta açık ve kapalı havuz, tuz odası ve masaj imkanlarının yanı sıra, meditasyon, yoga ve doktorlar eşliğinde sağlık danışmanlığı gibi hizmetlerle tüm misafirlerimiz için kişiselleştirilmiş bir konaklama deneyimi sunuyoruz. Otelimizi saran ormanların arasında yer alan yürüyüş parkurlarımız, misafirlerimize doğanın kalbinde egzersiz yapma imkanı sunuyor. Son teknoloji makinelerin yer aldığı fitness merkezimizde zihinsel yenilenmeyi fiziksel aktivitelerle destekliyoruz.

İyi yaşam için şüphesiz en önemli unsurlardan bir tanesi de dengeli bir beslenme düzenine sahip olmak. Siz Swissôtel Uludağ Bursa mutfağında nasıl bir felsefe benimsiyorsunuz, nelere dikkat ediyorsunuz?

Swissôtel Uludağ Bursa mutfağında bizim için en önemli unsur, menülerimizde yerel ve endemik ürünler kullanmak. Bursa’da yerel çiftçilerle çalışıyoruz; bölgeye ismini veren kiraz, çilek, yabanmersini, ceviz ve incir gibi çok çeşitli meyve ve sebzeleri dalından doğrudan tabaklara taşımayı önemsiyoruz. Vitality konsepti kapsamında reçetelerimizde dengeyi kurarak, misafirlerimizin iyi yaşam hedefini destekliyoruz.

Bunun yanı sıra, Swissôtel Uludağ Bursa olarak sıfır atık belgesine sahibiz. Sürdürülebilir bir mutfağımızda geri dönüşüme önem veriyor, son adıma kadar atık ve posaları değerlendiriyoruz.

Swissôtel Uludağ Bursa’da ilk kış sezonu nasıl geçti? Misafirlerinizden nasıl geri dönüşler aldınız?

Bu kış sezonu bizim için çok özeldi; otelimizde misafirlerimizi ilk kez ağırladık. Onların otelimizin imkanlarını deneyimlediğini ve mutlu ayrıldıklarını görmek bizi gerçekten çok mutlu etti. Kirazlıyayla’nın muhteşem doğasında vakit geçirmenin ve 1.500 rakımın sunduğu oksijenin insanların üzerinde yarattığı etkiyi bir kez daha farkında vardığımızı söyleyebilirim.

Oteliniz yalnızca iyi yaşam arayışında olanlar için değil, iş dünyası için de önemli bir buluşma noktası. Swissôtel Uludağ Bursa’nın ev sahipliği yaptığı Bursa Business School’dan ve iş insanlarına sağladığınız imkanlardan bahseder misiniz?

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından,  “yaşam boyu eğitim” mottosuyla iyi Bursa Business School’a konaklama hizmeti sunuyoruz.  Dünyanın dört bir yanından iş insanlarına iş dünyasının çeşitli alanlarında eğitimler ve etkinlikler düzenliyoruz. Oditoryum ve çok amaçlı ve farklı kapasitelerde toplantı salonlarımızda hayata geçirdiğimiz eğitim ve sanat etkinlikleriyle şehrin kültürel zenginliklerine katkıda bulunuyoruz.

Swissôtel Uludağ Bursa’da önümüzdeki dönemde bizi neler bekliyor?

Birkaç aydır bizi çok heyecanlandıran bir konu üzerinde çalışıyoruz. İyi yaşam yolunda kendimizi bir adım öteye taşıyarak Swiss Mountain Clinic’i açmaya hazırlanıyoruz. “İyi hisset, keşfet, iyileş.” anlayışımızla daha iyi ve zinde bir yaşam hayal eden herkese özel programlar sunacağız. İyi yaşam, detoks ve kilo kontrolü alanlarında Longevity and Scientific Wellness uygulamalarımızı Swiss Mountain Clinic’te misafirlerimizle buluşturacağız. Anti-aging terapilerinden detoks programlarına, ozon terapisinden mezoterapi ve akupunktura tüm ihtiyaçlara özel hizmetlerle konuklarımıza en iyi versiyonlarına ulaşma yolculuğunda eşlik edeceğiz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir