Kiko dünyamızı çok seviyor

Kiko Milano, çevre dostu Green Me Koleksiyonu ile bu sene daha az plastik ambalaj kullanımına dikkat çekiyor.

Dünyamız için daha iyisini yapma sözü ile her yıl yenilenen Kiko Milano Green Me Koleksiyonu, % 99’a varan doğal kaynaklı içeriklere sahip vegan ürünleri ile yüksek performanslı güzellik etkisi vadediyor.  Bu sene ambalaj ve içeriklerinde atıkları azaltmaya dikkat çeken koleksiyon; cilt bakımı, makyaj ürünleri ve aksesuarlardan oluşan özel seriyi Kiko severlerle buluşturuyor.

Kiko Milano Green Me 2023 koleksiyonunda yer alan ürünlerin ambalajları, plastik kullanımını en aza indirmek için ağırlıklı olarak, ahşap ve alümünyum malzemelerden üretilirken; yine plastik kullanımı azaltmak için koleksiyonda katı formlu bar ürünlere de yer veriliyor.  Etkinlikleri klinik testlerle kanıtlanmış; kalite ve performansından ödün vermeyen ürünler; etkileyici bir güzellik görünümü yaratırken, dünyaya da iyi bakmanın mümkün olduğunu ortaya koyuyor.

Yeni Green Me serisinin ambalajları ortama %0,7 oranında plastik içeriyor.   Bu yüzde, plastik bileşenlerin ürün yelpazesinde yer alan 14 tür ambalajın toplam ağırlık oranına göre belirleniyor.
Ürün kutuların üzerindeki asetat film, OK kompost tarafından onaylanmış selüloz bazlı biyoplastikten üretiliyor. Bu, ambalajın kompostlanabilir olduğu ve diğer organik atıklarla geri dönüştürülebileceği anlamına geliyor. Yine ambalajlarda kullanılan diğer malzemeler, %40 geri dönüştürülmüş elyaf, alüminyum, ahşap ve kumaş gibi FSC sertifikalı bileşenlerden oluşuyor.

Koleksiyon, çevreye duyarlılığının yanı sıra yüksek performanslı “Nemlendirme Harikası” dudak balmları, katı formdaki cilt bakım barları, kompakt ve çoklu kullanıma sahip makyaj ürünleri ile fark yaratıyor.

Dudak Bakımının Kahramanları: Nemlendirici Balmlar

Green Me 2023 koleksiyonu Hydrating Lip Balm ve Hydrating & Pearly Lip Balm olmak üzere iki özel dudak bakım ürününü Kiko severlerle buluşturuyor. Vegan formüle sahip, %99’a varan doğal kaynaklı içeriklerden oluşan ürünler, anında kuvvetli bir nemlendirme etkisi sağlıyor. İçeriklerinde shea butter, badem yağı, Ayçiçek yağı ve stevia özü bulunan balmlar zengin ve kremsi dokuya sahip. Işıltılı bir bitişli Green Me Hydrating & Pearly Lip Balm, nemlendirmenin yanında parlak bir görünüm sevenlerin favorisi olmaya aday.

  • Kiko Milano Green Me Hydrating Lip Balm – 179,99.-TL
  • Kiko Milano Green Me Hydrating & Pearly Lip Balm – 179,99.-TL

Green Me 2023 Serisinin Cilt Bakım Yıldızları: Katlı Formlu Barlar

Kiko Milano, Green Me 2023 serisi güzellik rutinini sadeleştirirken, gezegene de iyi bakan kahraman bir cilt bakım serisi sunuyor: “Green Me Solid Bar Serisi”, Body Shower Bar, Shampoo Bar, Gentle Cleansing Face Bar ve Gentle Face Scrub Bar olmak üzere dört adet katı formda bardan oluşuyor.  Vegan formüller, %92 doğal kaynaklı içerikler, doğal içerikler ve kokulardan oluşan seri; pratik ve seyahat dostu olmanın yanı sıra katı formu sayesinde iki şişeye (125 ml) eşdeğer ürün kullanımına denk geliyor.

Kahve özlü Green Me Shower Bar, enerji vererek duyuları uyarırken, besleyici argan yağı içeren Green Me Shampoo Bar ise saçları yumuşacık yapıyor.  Hassas ciltler için klinik olarak test edilmiş Green Me Gentle Cleansing Face Bar içeriğindeki aloe sayesinde cildi rahatlatarak temizliyor.  Peeling sevenler için ideal bir ürün olan kayısı çekirdeği ve kil içeren Green Me Gentle Face Scrub Bar ise cilt bakımını tamamlıyor.
Green Me 2023 Koleksiyonunda eller unutulmamış, serinin %98 doğal içeriklerden oluşmuş Hydrating Hand Cream elleri besliyor ve ipeksi yumuşaklıkta bir his veriyor.

  • Kiko Milano Green Me Shower Bar – 159,99 TL
  • Kiko Milano Green Shampoo Shower Bar – 159,99 TL
  • Kiko Milano Green Gentle Cleansing Bar – 159,99 TL
  • Kiko Milano Green Me Face Scrub Bar – 159,99 TL
  • Kiko Milano Hydrating Hand Cream – 229,99 TL

Green Me Face Serisi

Yeni Green Me koleksiyonunda yer alan yüz serisi pudralı ürünlerin etkisinden yararlanarak kompakt formüller sunuyor.

Green Me Powder Foundation – 369,99.-TL

Hiyalüronik asit içeren pudralı fondöten %94’e varan doğal içeriklere sahip vegan formülü sayesinde cilde ipeksi bir görünüm kazandırır.  8 saate kadar kalıcılığı bulunan ürün mükemmel bir makyaj bazı oluşturuyor.

Green Me Bronzer & Blush – 349,99.-TL

8 saate kadar kalıcılığı test edilmiş bronzlaştırıcı pudra ve allıktan oluşan ürün paleti, tek bir ürünle cildini canlandırmak ve yüz hatlarını şekillendirmek isteyenler için ideal. %94 oranında doğal kaynaklı içeriklere sahip vegan formülü, hint yağı ve hiyalüronik asit ile zenginleştirilmiş. İpeksi dokusunun yanı sıra, cilde doğal ışıltılı bir bitiş kazandıran ürünün çiçek ve misk notlarına sahip kokusu çok etkileyici.


Green Me Bronzer & Highlighter – 349,99.-TL

Vegan formüllü bronzlaştırıcı pudra ve highlighter, tek bir ürün kullanarak güneşin sıcak dokunuşu ile cildi aydınlatıyor. Orta kapatıcılığa sahip ürünün bronzer bölümü, doğal kontür görünümü oluşturmaya imkan verirken, aydınlatıcı tarafı ise yüzün ön plana çıkartılmak istenen bölümleri için kolaylıkla kullanılabiliyor.

Green Me Perfecting Powder – 349,99.-TL

Makyajı sabitlemek ve cildi kusursuz bir görünüme kavuşturmak için mükemmel bir ürün olan kompakt pudra, parlamayı önlüyor. %92’ye varan dopal kaynaklı içeriklerden oluşmuş vegan formüllü pudra hafif ve hissedilmeyen dokusu sayesinde cilde kolaylıkla uyum sağlıyor. Şeffaf dokusu, her tene uyum sağlayan yapısı ile pürüzsüzleştirici bir etki yaratıyor.

GREEN ME EYES SERİSİ: İKİLİ İŞLEV, İKİ KAT ETKİ…

Green Me 2023 koleksiyonunda yer alan çift işlevli ürünler, minimum efor ile çok etkileyici göz makyajı görünümleri oluşturmayı vadediyor.

Green Me Duo Eyeshadow – 229,99.-TL

Kompakt göz farı ikilisi sofistike bir görünüm için tek bir ürün ile bakışları güzelleştirmeye olanak sağlıyor. %94’e varan doğal kaynaklı içeriklerden oluşan vegan formüle sahip ürün, ipeksi dokusu sayesinde kolaylıkla uygulanabiliyor. Metalik, mat yada her iki bitişin karışımından oluşacak zengin renk salımına sahip far, yoğun yapısına rağmen kolaylıkla karışabiliyor.  Ve yine aynı serideki Green Me Eyeliner & Kohl tonlarıyla mükemmel uyum sağlıyor.

Green Me Eyeliner & Kohl – 209,99.-TL

İç ve dış göz kapağı için jojoba yağı içeren göz kalemi gözlerin şeklini vurgulamak ve derinlik kazandırmak için ideal bir ürün.  %94 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan göz kaleminin vegan formülü aloe vera, shea yağı, jojoba yağı, ayçiçek yağı ve aspir yağı ile zenginleştirilmiş. Kremsi dokusu sayesinde  ilk uygulamadan itibaren göz kapaklarına rahatça adeta kayarak uygulanıyor.  Cesur ve zengin bir görünüm için saten, mat ve metalik bitişe sahip kalem, Green Me Duo Göz Farı tonları ile mükemmel bir şekilde eşleşiyor.

Yeni Green Me Koleksiyonu bu sene iki yeni aksesuar da içeriyor. Doğal bambudan oyulmuş bambu sabunluk Solid Bar’lara konforlu bir şekilde ev sahipliği yaparken, haki renkteki pamuklu sırt çantası ise sevilen eşyaları taşımak için harika bir şeçim.

Doğal güzelliğin gücünden ilham alan KIKO Milano Green Me 2023 koleksiyonu, tüm Kiko mağazaları, www.kikomilano.com.tr ve online satış noktalarında Kiko severlerin beğenisine sunuluyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir