Biriz Dayanışma Derneği 1 Yaşında

6 Şubat 2023 günü yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin sonrasında bölge halkına destek olmak amacıyla kurulan Biriz Dayanışma Derneği bir bağış gecesi düzenledi. Yönetim kurulu üyeleri Ayça Aytaç, Işın Yıldırım, Dilşat Arpacıoğlu, İpek Yönder, Rabia Bakıcı Güreli, Bulut Reyhanoğlu ve Neşe Bilici Öksüz, derneğin kuruluşunun birinci yılında Esma Sultan Yalısı’nda davetlileri ağırladı.

Biriz Dayanışma Derneği, 2023 Mart ayından bu yana, deprem bölgesindeki kurumlarla iş birliği yaparak sorunları tespit eden ve çözümler üretmek için çalıştı. Dernek, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma alanında BİR iz bırakıyor. Bu özel gecede, fırsat eşitliği yaratarak adil bir dünyada yaşama hayaliyle deprem bölgesindeki kadın, çocuk ve gençlerin yaşam kalitelerini artırma projeleri için katılan davetlilerin destekleriyle yüksek miktarda bağış toplandı.

Gecede konuşma yapan Biriz Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Bakıcı Güreli, “Bu gece elde ettiğimiz gelir ile ihtiyaç bölgelerinde eğitim, yetkinleştirme ve beceri geliştirme odağıyla dezavantajlı kadınlar, çocuklar ve gençlerin sosyal refahını artırmayı hedefliyoruz. Kalıcı dayanıklılık kazanmalarını sağlamak ve eşitlikçi hayat sonuçlarına ulaşmaları için hazırladığımız projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Biriz Dayanışma Derneği, birinci yılında eğitim, güçlendirme ve beceri geliştirme odaklı çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir