Nej’den ‘Suyun Hafızası’

2022 İlkbahar/Yaz “Hafıza- Recall” Koleksiyonu’nu Fashion Week Istanbul’da sunan NEJ, fillsens kumaşlar sayesinde biodagradeble, kapalı döngü teknolojisi ve sıfır atıkla yeni bir farkındalık ortaya koyuyor.

Bu yıl dijital ortamda gerçekleşen defileyle ekranları tasarımlarıyla anlamlandıran Nej, SS/22 Hafıza-Recall koleksiyonunda Yaşam Suyu Hafızası ile iklim değişikliğine dikkat çekiyor.

İklim krizine karşı yaşamı savunan Nej, sürdürülebilir bir gelecek için geçmişi an’a dönüştürerek, gelecek için bir fark yaratıyor… Tarihi, kültürel hafızayı, köklerimizden geleceğe doğa ile bütün, sürdürülebilir moda ile değeri yeniden tasarlıyor.

“SU” ve okyanuslar sahip oldukları yaşamsal değerlerle, yerküreyi insanlar için yaşanabilir kılan küresel sistemlere hayat veriyor. İklim değişikliğini engellemek için sudaki yaşamı korumak bizim elimizde…

Her tohum her cenin yaşamına ancak suda başlayabilir. Dünyamız tüm yaşam biçimlerinin içinde ortaya çıktığı devasa bir su hazinesi…

Yaşam Suyu ile var olmak, bulunmayı istemek, neyi bulmak istiyorsak, onun tarafından bulunmak, bütün olmak…. 

Nej SS/22 Hafıza-Recall koleksiyonu “SU”yun yaşam enerjisini hafızadan renklere, kumaşlara ve formlara taşıyor. Güneşin sıcak sarı tonlarına, suyun mavi gizemi karışıyor ve doğanın engin tonları sürdürülebilir “biodagradeble” fillsens kumaşlarla hayat buluyor. Hafif, yumuşak sürdürülebilir kumaşlar, sakin, dingin, eğlenceli arayışlar ve formlarla özgür, rahat bir tavır sergiliyor.

 

Türkiye’de bir ilki başlatan, organik, sürdürülebilir tasarımlarla farkındalık yaratan, sürdürülebilir modanın öncüsü Nej “biodagradeble, kapalı döngü teknolojisi ve sıfır atıkla yeni bir farkındalık ortaya koyuyor. Sürdürülebilir, koruma ve kontrol altındaki ormanlardan, sürdürülebilirlik ilke ve şartlar ile, okaliptüs ağaçlarının sıvısından elde edilen kumaşlar, Nej tasarımları ile kadının bedeninde hayat buluyor, hayat veriyor. Yaşam döngüsü aşkı en yüksek tonlarda devam ediyor. 

Hafıza-Recall filmi, her geçen gün yok olan sularımız, doğal kaynaklarımıza duyarlı Nej kadınları, ilkesinde “doğaya saygı” ile yola çıkan sürdürülebilir Nej tasarımları ile bütünleşiyor. Dünyaca yaşanan kapanmanın ardından sürdürülebilir yaşam alanı arıyor… Yaratıma katkıda bulunmak adına…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir