Haziran ayında burçlar

Haziran ayına hoş geldiniz. Bugün Ay, Yay burcunda ilerliyor ve bu burcun 13 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Akşam 22.50’de ise Merkür ve Uranüs, Boğa burcunda kavuşuyorlar. Bu kavuşum hayatımızın akışını değiştirmek için bize fırsatlar sunacak. Yılın ikinci yarısı, ilk yarısına göre biraz daha farklı görünebilir ancak bu bir dönüm noktası olacak.

Güneş, 21 Haziran’a kadar İkizler burcunda olacak. Aşk ve çekim gezegeni Venüs ise 5 Haziran’da Aslan burcuna geçiyor. 8 Ekim tarihine kadar da orada kalacak. 22 Temmuz’da Venüs retro yapacak. Güneş’in İkizler burcunda, Venüs’ün de Aslan burcundaki kavuşumu, sosyal yaşamlarımıza hareket ve macera katacak.

Tutulmaları geride bıraktık ancak gezegenlerin geri hareketiyle sınanacağız. 11 Haziran’da dönüşüm gezegeni Pluto, 2024 yılı başına kadar Oğlak burcuna geri dönüyor. Şimdi 2023 yılının başlarına dönün ve tam da Plüton’un Oğlak burcunun son derecelerinde bulunduğu dönemi hatırlamaya çalışın. O dönemde neler yaşadınız? Eğer hakkınız yendiyse hazır olun sizin olan size dönüyor. Yarım kalan işleriniz varsa tamamlamanız için fırsat sunuyor.

17 Haziran’da Satürn, Balık burcunda dört buçuk aylık geri hareketine başlayacak. Hemen bir gün öncesinde de İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek. 30 Haziran’da ise Neptün retrosu başlayacak. Neptün retrosu, bilinçaltımıza ittiğimiz her şeyi yeniden aklımıza getirecek. Kısacası bu kadar retro varken bu ay sakin kalmaya, doğayla iç içe olmaya ve sabırsız davranmamaya çalışın. Sonrası daha iyi..

Gelelim burçlar özelinde kimler bu ay neler yaşayacak?

KOÇ BURCU

Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Haziran ayıyla birlikte şimdiye kadar yaşadığınız mali sıkıntıları artık geride bırakıyorsunuz. Bugüne kadar iyi idare ettiniz. Bu aydan itibaren aklınızda olan, planladığınız ya da büyümeyi istediğiniz maddi alanlarda kazancınızı artırabilirsiniz. Gezegenler sizi bu konuda destekliyor. Kazancı sadece maddi olarak algılamayın. Çevrenizin güzelliklerle, dostlarla dolu olması da bir başka kazanım. Etrafınızda sevilip sayılacağınız bir ay olması da artısı. 5 Haziran’da Venüs, Aslan’a girdiğinde kaderiniz, yaratıcılığınız, popülerliğiniz ve gerçek aşkı bulma ihtimaliniz aktif hale gelecek. Bunu değerlendirin ve sahneye çıkmaya, tüm spot ışıklarını üzerinize çekmeye, mutlu olmaya hazır olun. Yönetici gezegeniniz Mars, tüm ay boyunca Aslan burcunda olacağından, yaratıcılığınız üst noktada olacak. Eğer web sitesi, editörlük, yazarlık ya da bu tür yazı işleriyle uğraşıyorsanız ilham perileri fazlasıyla gelebilir. Hemen harekete geçin. 17 Haziran’da Satürn, Balık burcunda gerilemeye başlayacağından ve 21 Haziran’da Yengeçlerin dönemi başlayacağından bu tarihten itibaren şansınız azalmaya, ilham perileriniz gerilemeye başlayabilir. Ayın son haftasında sosyal çevreden uzaklaşıp daha içe dönebilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz.

BOĞA BURCU

Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Haziran ayı sizi konfor alanınızdan çıkmaya ve kendinizi göstermeye davet ediyor. Çünkü Jüpiter bütün bir ay boyunca burcunuzda olacak. Bu da sizin özgüveninizi artıracak, şans ibresini size döndürecek, ısrarcı olma, istediğinizi elde etme yönünüzü kamçılayacak. Ayın ilk haftasında Mars, Boğa’ya geçiş yapmaya hazırlandığında daha da inatçı olabilirsiniz. İlk hafta sinirlerinize ve heyecanınıza yenik düşmeyin. Kendinizi birden kaybedebilir ve her şeyi bir anda silip atabilecek noktaya gelebilirsiniz. Bu hafta yine karşı cinse olan ilginiz de artabilir. Sonraki hafta İkizler burcundaki yeni ay, özellikle iş rutininizi değiştirmeniz için size fırsatlar sunacak. Eğer fırsatları iyi ve akıllıca değerlendirirseniz maddi açıdan ummadığınız paralar kazanabilirsiniz. Satürn, Neptün ve Plüton’un geri hareket edeceği dönemde acele kararlar almaktan kaçının. Daha sezgisel davranın. Çevrenizde aklınızı karıştıran, size manüple eden, dikkatinizi dağıtan her şeyden uzaklaşın. Aklı salim şekilde kararlar alın.

21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna girecek. 26 Haziran’da da Merkür ona eşlik edecek. Bu tarihlerde duygularınız daha aktif olabilir. Kendinize ve iç sesinize güvenin. Doğru yolu iç sesiniz söyleyecek.

İKİZLER BURCU

İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olanlar, sizin mevsiminiz tüm hızıyla sürüyor. 3 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek olan dolunay, hayatınıza eğlenceyi, romantizmi taşıyor. Aşk gezegeni Venüs, 5 Haziran’da Aslan burcuna geçecek ve 8 Ekim tarihine kadar sizin iletişim evinizi canlandıracak. Tüm bu süreç boyunca kendinize güveniniz tam olacak. Kendinize güvenirken egonuza yenilmeyin, çünkü aşırı güven size hata yaptırmaya müsait. Söylediğiniz sözleri iki kez düşünüp bir kez söyleyin. Kırıcı olabileceğiniz için çevrenizde hiç istemediğiniz halde sevdiğiniz kişileri sırf bu yüzden kaybedebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür, 11 Haziran’da burcunuza geçiş yapıp 26 Haziran’a kadar kalacak. Şimdi tuttuğunuzu koparma zamanı işte. Çünkü ikna kabiliyetinizi hiç olmadığı kadar artacak. Maaşınıza zam mı istiyorsunuz gidip müdürünüzle, patronunuzla konuşun. Uzaktan beğendiğiniz ama bir türlü yaklaşamadığınız biri mi var gidip aşkınızı ilan edin. Kırıp üzdüğünüz ama bir türlü barışmaya ikna edemediğiniz kim varsa bu kez ikna edebileceksiniz. 17 Haziran’da Satürn, Balık burcuna geçecek ve orada dört buçuk ay gerileyecek. Bu gerileme tarihinde de isteklerinizden vazgeçmeyin ve ısrarcı olun. Sadece yaptığınızla söylediğiniz aynı olsun. 21’inde Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle kendi değerinizi daha iyi anlayacaksınız.

YENGEÇ BURCU

Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, doğum gününüze az kaldı. Doğum gününüze gelmeden önce 3 Haziran’daki Yay burcu dolunayı, rutin işlerinize ve sağlığınıza odaklanmanız konusunda sizi uyarıyor. Bu dolunay, Haziran ayı başından itibaren fiziksel ve duygusal olarak kendinizi tükenmiş hissetmenize neden olabilir. Sosyal yaşamdaki hareketli koşturmalara ara vermek, sorumluluklarınızı azaltmak isteyebilirsiniz. Dinlenmek ve hayır demek size iyi gelebilir. 11 Haziran’da dönüşüm gezegeni Plüton, Oğlak burcuna geçtiğinde sizi çok önemli bir gündem bekliyor. Ortaklık yaptığınız işler ki buna evliliğiniz de dahil gündeminiz olacak. Halı altına süpürdüğünüz ne varsa hepsi bir bir gün yüzüne çıkabilir. 21 Haziran’da Yengeç burcu olanların doğum günü başlayabilir. 26 Haziran’da Merkür sizin burcunuza geçtiğinde, Haziran başından bugüne kadar yaşamış olduğunuz sıkıntılarda iyileşmeler görebilir, kendinizi daha olgunlaşmış hissedebilirsiniz. 30 Haziran’da Neptün, geri hareketine başlayacağından melankoliye yatkın olabilirsiniz. Bunun yerine Jüpiter’in Boğa burcunda tüm ay bulunmasını fırsat olarak görün ve hayat gayenizi gerçekleştirmek için çabalayın.

ASLAN BURCU

Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, Venüs 8 Ekim tarihine kadar burcunuzda olacağından, 22 Temmuz’da gerilemeye başlayana kadar evrenin en favori burcu siz olacaksınız. Son birkaç aydır bıkmadan, yorulmadan hayat amacın için çalışıp duruyorsun. Çevrendekileri çok fazla umursadığın da söylenemez. Onlarla bir arada olmak, sevgilerini talep etmek de senin için önemli olmadı birkaç aydır. Ancak şimdi ilgi odağı ister istemez olacaksın. Bu ay çevrendeki herkes siz isteseniz de istemeseniz de sizinle birlikte olmak, sizinle çalışmak ve size odaklanmak isteyecek. 3 Haziran’da gerçekleşen Yay burcundaki dolunay, tanınma, yaratıcılık ve aşk hayatınızı canlandırıyor. Doğal olarak bütün dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Ne dilediğinize, ağzınızdan ne çıktığına dikkat edin, gerçekleşme olanağı yüksek. Çünkü bu ay evrenin favori burcu olduğunuzu söylemiştik. 18 Haziran’da İkizler yeniayı, arkadaşlar ve sosyal çevrenizle ilgili netleşme sağlayacak. Size kendinizi kötü hissettiren kişileri hayatınızda tutup tutmayacağınızı, kimlerle keskin biçimde kimlerle sessizce ayrılacağınızı değerlendirebileceğiniz harika bir dönem. Hayatınıza yeni bir başlangıç yapma zamanı. Arkadaş çevrenizi tamamıyla değiştirebilirsiniz de… 21 Haziran’da Yengeç’lerin dönemi başladığında daha içe dönük, daha evcimen olabilirsiniz. Sosyal yaşamda davetlere biraz ara verip içlerinden en özellerini kabul edebileceğiniz, evinizde en sevdiklerinizi ağırlayacağınız çok güzel zamanlar olacak.

BAŞAK BURCU
Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, ayın ilk günleri Yay burcundaki dolunay nedeniyle içe daha dönük olabilirsiniz. Evde gerginliklere dikkat edin. Tembel ve içe dönük olma haliniz nedeniyle çevrenize umursamaz görünebilir, olaylara ani tepkiler verebilirsiniz. Hane halkından biriyle tartışmanız olası. Bu dolunay sizin kozmik sınavınız. Başınıza gelenleri seçemeseniz dahi vereceğiniz tepkileri siz belirleyebilirsiniz. Sakin kalmakta fayda var.
Yönetici gezegeniniz Merkür, 11 Haziran’da İkizler burcuna geçiyor ve değişken enerjisiyle, sizi konfor alanınızdan çıkmaya zorluyor. Venüs’ün Aslan burcunda olması da sizi biraz hassas ve agresif hissetmenize neden olabilir. Haziran ayının ilk üç haftası bu nedenle biraz sıkıntılı geçebilir. Satürn, karşı burcu Balık’ta dört buçuk aylık geri hareketine başladığında ilişkilerinizi yeniden değerlendirme dönemine girebilirsiniz. 21’inde Güneş Yengeç burcuna geçtiğinde üç haftadır süren gerginlik sona erecek ve daha anaç olacaksınız. Yönetici gezegeniniz Merkür’de bu tarihlerde Yengeç burcuna gerecek. Bu da sizin daha anlayışlı, daha sakin, daha uyumlu olmanızı destekleyecek.
TERAZİ BURCU
Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Haziran ayı başlarken Yay burcundaki dolunay boğaz çakranızın açılmasına yardımcı olacak. Son altı aydır çevrenizde olan bitene daha sakin yaklaşmak için bastırdığınız düşünce ve duygular birden ortaya dökülebilir. Sabrınız taşabilir. Çünkü sizin uzun süredir verdiğiniz bu sabrı hak etmeyen çok kişi var. Bu ayki dolunay, yönetici gezegeniniz Venüs 5 Haziran’da Aslan burcuna geçtiğinde hayatınızın daha iddialı bir bölümüne adım atmanıza yardım edecek. 18 Haziran’da İkizler burcundaki yeniay, değişim rüzgarlarını başlatacak ve hayatınızı kolaylaştıracak. Tüm siniriniz geçmiş, sakinleşmiş olacağınızdan isteklerinizi dingin bir şekilde yapabileceksiniz. Satürn’ün Balık burcunda gerilemesi, cömertliğinizden isteyerek ya da istemeyerek faydalanan insanlara sınır koymanız gerektiğini size hatırlatacak. Artık sınır koyma ve kendinizi onarma zamanı. Kimseye hak etmediğini vermeyin.
21 Haziran’dan itibaren fazlasıyla hassas olabilirsiniz. Kendinizi işinize vererek ideallerinize odaklanmak size iyi gelecektir. Duygularınızı hep arka plana itip sadece işe odaklanmak, sorumluluklarınızı ön plana almak sizi yıpratıyor. Bu ay çok yoğun olacağınızdan duygularınızı bastırmayın. Duygularınızı dinleyin ve onu onarmayı unutmayın.
AKREP
Akrep ve yükselen Akrepler, sizin için hayli zorlayıcı olan tutulma dönemini geride bıraktınız, tebrikler. Şimdi ne istiyorsanız onu yapma zamanı. 3 Haziran’da Yay burcundaki dolunay, sıradan rutinlerden ve beklentilerden kurtulmak, kendi yolunu özgürce açmak için size destek veriyor. Gündemini kaybetmiş, ilginizin bittiği, artık gerçekleşse de size faydası olmayacak her şeyi geride bırakın. Yay dolunayı parasal alanınızı aktive edecek. Şans gezegeni Jüpiter de Boğa’da olacağından evlilik eviniz de canlanıyor. Hayatınıza hiç beklenmedik anda biri girebilir, dahası bu resmi bir birlikteliğe doğru ilerleyebilir. Plüton, Satürn ve Neptün’ün ay boyunca geri hareket edeceğini unutmayın. Korkmayın, cesur adımlar atın. 18 Haziran’daki İkizler yeniayı, hatalarınızla yüzleşmeniz, kuruntularınızı arkada bırakmanız ve yanlış adım atabileceğiniz konuları önceden tespit etmeniz için size yardımcı olacak. Güneş ve Merkür, 21 Haziran ve 26 Haziran’da Yengeç burcuna geçiş yapacak. Geçtiğimiz ay tutulmalarda sarsılmanız, zor günler geçirdiğiniz konulara adeta ilaç gibi gelecek. Kısacası ayın son haftası huzuru bulacağınız günler olacak.
YAY BURCU
Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar, bu ay tüm gözler üzerinizde olacak. 3 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek dolunay, daha canlı, daha aktif ve daha coşkulu olmanızı sağlayacak. Etrafınızda ışığınıza kapılıp sizden faydalanmak isteyenler olacak. Işığınızla herkesi aydınlatacaksınız. 5 Haziran’da Venüs’ün Aslan burcuna geçiyor olması, sizi biraz bencil yapabilir. Ama bundan pişman da olmayacaksınız. Bilerek ve isteyerek bencilce kararlar alacaksınız. Sizi geren, üzen, zıt hareket edenlere müsamaa göstermeyin. Gerekirse ilişkinizi kesin bitsin. Çünkü sizsiz kaldıklarında değerinizi ve hatalarını anlayacak ve tekrar dönecekler.
Ayın ikinci yarısında İkizler burcundaki yeniay, romantik günlerin kapısını aralıyor. Flörtöz yapınız bazen istediğinizi elde etmek için kırıcı olmaya bile itebilir. Satürn’ün Balık burcundaki geri hareketinin hemen başında gerçekleşecek bu yani ay, çevrenizde size kimlerin erişebileceğini seçmeniz konusunda belirleyici olacak. Seçici olacak ve doğru kişileri seçeceksiniz.
Ayın son haftasında bir kişiye derin bir yakınlık hissedebilir, kendinizi romantik ve duygusal olarak hassas hissedebilirsiniz. Güvenmek istediğinizi karşı tarafa belli etmelisiniz.
OĞLAK BURCU
Oğlak burçları ve yükseleni Oğlak olanlar, yönetici gezegeniniz Satürn, son 27 yılda ilk Balık retrosunu yaşayacak. Bu 17 Haziran’da başlayacak. Ancak sizler gölge günler nedeniyle bunu ayın ilk haftasında hissedebilirsiniz. 3 Haziran’daki Yay dolunayı, içe dönmenize ve biraz da korumacı bir ruh halinde hissetmenize neden olabilir. Bu tarihlerde biraz seçici olmanızda fayda var. Enerjinizi ve dikkatinizi neye yönlendireceğinizi iyi saptayın. 18 Haziran’da İkizler yeniayı, sağlık evinizde gerçekleşiyor.  Sağlığınız için diyete başlayabilir, spor yapabilir, bunlar için bir arkadaşınızdan da destek görebilirsiniz. Kendinizi diyete ve spora fazla kaptırmayın. Çünkü Satürn geri hareket etmeye başladığında kendinizi tükenmiş de hissedebilirsiniz. Her şeyi dozunda yapmanızda fayda var. Azı karar, çoğu zarar.
21 Haziran’da, kendinize odaklanmanız hatta kendinize hayranlığınız artabilir. Auranız sadece kendinize güzel gelmeyecek çevrenizi de etkileyecek. Size ilgi duyan, sizinle bağ kurmak isteyen kişi sayısı artabilir. Tıpkı bir mıknatıs gibi hem aşkı hem arkadaşlığı kendinize çekeceksiniz. Evrenin bu ışıltılı enerjisini kabul edin ve geri çevirmek yerine hayatın güzel yanlarını yaşamaya odaklanın.
KOVA BURCU
Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 13 Haziran’daki Yay dolunayı artık uyanışa geçmeniz için bir siren niteliğinde. Keyif aldığınız bir hobinizi arka plana ittiyseniz yeniden ortaya çıkaracağınız ya da kendinize tutkuyla bağlı olacağınız yeni bir alan arıyorsanız onu bulacağınız bir zaman… Keşfedin ve tutkularınızın peşinden gidin. 18 Haziran’da İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Değer duygunuzu yeniden gözden geçirebilirsiniz. Yöneticilerinizden biri olan Satürn, Balık burcunda geri hareketine yeni başlamış olacak ve yepyeni birine dönüşme fırsatı elde edeceksiniz. Her şeyi, her tanımlamayı, her sıfatı bir kenara bırakıp kendi arzuladığınız hayatı yaşamak için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Başlarda biraz zorlansanız da sonrasında gerçek sizi keşfetmenin mutluluğunu yaşayacak, daha da özgürleşeceksiniz. 21’nden itibaren daha duygusal olacak, dahası kendinizi her zamankinden huzurlu hissedeceğiniz bir döneme gireceksiniz. Zihninizde sizi olumsuz etkileyen tüm sesleri susturun, sezgilerinize güvenin ve yolunuza devam edin.
BALIK BURCU
Balık burçları ve yükseleni Balık olanlar, ayın sonunda Neptün sizin burcunuzda beş aylık bir geri harekete başlayacak. Ayın başından itibaren bu geri hareketi siz daha fazla hissedeceksiniz. Kafanızın karışık olması bu yüzden doğal. Üzerine bir de Satürn geri hareketini ekleyin. İşte size tam bir zihin karmaşası. Kendinizi kurban psikolojisine kaptırmayın. Sizi yoran, üzen, fazladan sorumluluk yükleyen ve kafanızı karıştıran her şeyden uzaklaşın. Bilincinizi yeniden gözden geçirin ve travmalarınızın neden kaynaklandığını keşfedin. Yeniay size bunu keşfetmeniz için yardım edecek. Kendinizi dönüştürmek, travmalarınızı çözmek elbette hemen olmayacak ama keşfetmek bile yolu yarılamak demek. İyileşmek sizin çabanıza bağlı. 18 Haziran’daki İkizler yeniayı, ayın ilk günlerinde başlayan kafa karışıklığına son verecek, hafifleyeceksiniz. Hobilerinize, sevdiklerinize ve ilgi alanlarınıza yönelin. 21 Haziran’dan itibaren eğlence ve yaratıcılık alanınız harekete geçeceğinden seyahatlere de hazırlıklı olmakta fayda var. Hatta her zamankinden daha fazla fiziksel görünümünüze odaklanacak, gençleşmek için yöntemler araştıracaksınız. Yeni senenin başından bu yana sizi sıkan, yoran her şeyi geride bırakacak, neşeli, coşku dolu olacasınız. Yazın keyfini çıkanın sevgili Balıklar.
İmaj: Alexander Schimmeck (Unsplash)

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir