Çağdaş sanattan ilham alıyor

Ünlü isim ve tasarımcılarla yaptığı işbirliği koleksiyonlarıyla adından çokça söz ettiren LC Waikiki’nin yeni koleksiyonu tasarımcı Gamze Saraçoğlu’ndan geliyor. 44 parça giyim, 34 parça ev ürününden oluşan kapsül koleksiyon, çağdaş sanattan ilham alıyor.

Gamze Saraçoğlu ve LC Waikiki, güzel bir işbirliğiyle moda severlerle buluşuyor. Güçlü ve modern tasarım anlayışıyla Gamze Saraçoğlu ve son yıllardaki işbirlikleriyle Türkiye’de her gardıropta yer alan LC Waikiki, giyim ve ev ürünleri özelinde iki farklı koleksiyona imza atıyor.  

Giyim tarzından yaşam alanına stilini konuşturan şehirli ve modern kadının koleksiyonu Gamze Saraçoğlu X LC Waikiki, gardıroplara ve evlere çağdaş sanatın izlerini yansıtıyor. Pandemiyle birlikte trendlerin sanat ve el işçiliğine yönelmesinden hareketle hayat bulan koleksiyon, 44 parça giyim, 34 parça ev ürününden oluşuyor. Soyut resim ve heykel sanatın izdüşümünden yansıyan her bir parça, desenlerde, amorf ve uniform biçimlerde, sanatın farklı dallarına gönderme yapan dokunuşları barındırıyor. 

Gamze Saraçoğlu’nun sezon trendlerini yansıtarak, şehirli kadının stil kodlarını yeniden yorumladığı giyim koleksiyonu, zamansız, modern, abartıdan uzak ama iddialı parçalarla hayat buluyor. Kadınların beklentilerini karşılayacak ve günün her saatine eşlik edecek elbise, gömlek, jean, palto gibi parçaların yanı sıra parti ve kutlamalara özel, geceye uzanan bir seçki de yer alıyor. Drapeli elbiseler, lazer kazıma baskılı denimler ile kuş gözü detaylarının sıkça kullanıldığı koleksiyonda ikili setler farklı renk alternatifleriyle sunuluyor. Mevsimin olmazsa olmazı triko, denim ve yünlü dokumalar, Gamze Saraçoğlu kadınını yansıtan dingin tonlarda, sıcak duygularla harmanlanıyor.

Dönemin izlerini sanatla iyileştirerek yaşam alanlarına güçlü dokunuşlar katan ev koleksiyonu, yeni yaşam stillerine öncülük ediyor. Duyguların sanata ve sanatın objelere, fırça darbeleri, sıçratma ve akıtmalarla uygulandığı, art work ve el işçiliğinin yoğun kullanıldığı koleksiyon, ev tekstilinden yemek takımlarına, masa örtüsünden kırlentlere, seramik ve cam gruplarından, ayna, mum ve oda kokularına kadar tüm eve mevsimin etkilerini taşıyor.

Her bir parçasında sanata tutkun bir ressamın fırçasından çıkan dokunuşları barındıran Gamze Saraçoğlu X LC Waikiki koleksiyonu, seçili LC Waikiki mağazaları ve lcwaikiki.com’da tüketicilerle buluşuyor. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir