Bodrum’da büyüleyici bir mekan

Konuklarına dünya standartlarında gastronomi deneyimi sunan Londralı Hakkasan, Türkiye’deki ilk mekanını Mandarin Oriental Bodrum’da açtı. Dünya çapındaki 10’uncu Hakkasan şubesi olan ve tamamen açık havada hizmet veren ilk Hakkasan restoranı olma özelliğini taşıyan Hakkasan Bodrum’un tasarımında iç mimari şirketi Campbell House’un imzası var. Türkiye’deki ikinci Hakkasan şubesi yıl sonunda İstanbul’da açılacak.

2001 yılında Londra’da kurulan, halen Amerika Birleşik Devletleri, Orta Doğu, Hindistan, Asya ve Avrupa’da çok sayıda restoranı bulunan, Londra’daki her iki restoranı da Michelin yıldızı almaya hak kazanan Hakkasan, Türkiye’deki ilk şubesini açtı. Bodrum’da Mandarin Oriental içinde açılan Hakkasan Bodrum, iç mimari özellikleriyle de göz kamaştırıyor.

Konuklarına dünya standartlarında bir gastronomi deneyimi sunan Hakkasan Bodrum, Bodrum’un meşhur guletlerinin etkileyici direkleri ve dalgalanan yelkenleriyle bezeli Ege Denizi’nin nefes kesici manzarasından ilham alıyor. Ahşap zemin, halat ve gemicilikle özdeşleşmiş kumaş motifleri gibi tasarım detayları, ikonik Bodrum manzarasının temelini oluşturan bu muhteşem gemilerin karakteristik özelliklerine gönderme yapıyor. Yerel dokunuşlarıyla unutulmaz bir Asya mutfağı deneyimini bir araya getiren Hakkasan, otantik ve modern estetiği ile Bodrum’un olağanüstü doğasına eşlik ediyor.

Hakkasan Bodrum’un girişinde, konukları özel Kalküta mermerinden yapılmış sade bir o kadar da zarif karşılama deski selamlıyor. Desk, üzerinde büyük bir Hakkasan logosu bulunan özel duvarın hemen önünde yer alıyor. Bu benzersiz tasarım; halat ve ahşap gibi Türk guletlerine ve denizciliğe özgü materyalleri sayesinde mekana yerel bir ruh kazandırıyor.

Misafirleri karşılayan etkileyici giriş, bar ve masaların olduğu bölüme uzanıyor. Sol tarafta; Çin geleneklerini ve markanın dünyaca ünlü stilini anımsatan efsanevi Hakkasan deseni ile şekillendirilmiş pirinç süslemeler ve arkadan aydınlatmalı mavi bir cama sahip ana ada bar bulunuyor. Barın üst kısmında, Çin kültüründen esinlenmiş modern avizeler görülüyor. Bu şık tasarımlar, restoranın marina benzeri ahşap platformlarına kusursuzca uyum sağlayan ahşap pergolanın tepesinden sarkıyor. Pergoladaki her bir kirişin ucunda, markanın mekanın geneline yaydığı estetiği pekiştiren pirinç bir Hakkasan logosu beliriyor.

Ayrıca Hakkasan desenli bir dizi paravan, restoranı çeşitli bölümlere ayırıyor. Birçoğu ahşaptan oluşan bu paravanların yalnızca bar alanına yerleştirilmiş birkaç tanesi, özel halat dokusu aracılığıyla Hakkasan Bodrum’un deniz kenarındaki eşsiz konumuna vurgu yapıyor.

Konuklar ilk kısımda yer alan bardan biraz ilerleyince, konforlu kanepeler, DJ kabini ve panoramik Ege Denizi manzarası ile tamamlanmış lounge alanına ulaşıyor. Lounge kısmından bir kaç basamakla ayrılmış alt yemek alanına erişiliyor. Yerel esintiler taşıyan kumaşlarla kaplı bir dizi geniş yemek masası, eşsiz deniz manzarasını çerçeveleyerek tüm oturma alanlarını oldukça cazip kılıyor.

Masmavi denizin hemen üzerinde, giriş alanının hemen ilerisinde, ayrı bir yemek bölümü yer alıyor. Bu alan; samimi grup yemeklerine uygun, her biri ayrı bir loca içinde bulunan üç yemek masasını kapsıyor. Özel yemek locaları, konukların Ege Denizi manzarasına bütünüyle hakim olmalarını sağlamak için platformun kalan kısımlarından daha yukarıda duruyor. Yemek platformunda, etrafı Hakkasan imzalı ahşap pergolelerle çevrilmiş paravanlar yer alıyor. Ana yemek bölümünden basamakla ayrılmış alt kısımda, platform boyunca dizilmiş geniş yemek masaları bulunuyor. İskelenin kenarında yer alan bu masalar, sonsuz bir deniz manzarasına uzanıyor.

Yemek ve oturma gruplarında Hakkasan estetiğini yansıtan tüm kumaşlar, Türkiye’nin zengin tekstil mirasından esinlenerek ortama yerel dokunuşlar katıyor. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir