16-23 Mayıs Burç Yorumları

Koçlar duygusal olarak zorlanıyor, Boğalar yaratıcı, Yengeçler huzur istiyor, Aslanların zamana ihtiyacı var, Başaklar net kararlar vermek isteyecek, Terazilerin seçimleri yerinde, Akrepler ilişkileri sorguluyor, Yayların kendine zaman ayırmaya ihtiyacı var, Oğlakların iç dünyası karışık, Kovalar içsel güvenlik arıyor, Balıklar ise enerjisini olumlu kullanmak isteyecek. Bu hafta burçlarınızı neler beklediğini Astrolog Filiz Özkol yorumuyla okuyun.Astrolog Filiz Özkol

Yaşama bakışımız derinleşiyor

Yaşam kalitemizi sorgulamaya başlıyoruz. Dünyaya bakış açımızda bazı değişimler söz konusu. Güven duygumuzun eksikliklerinin neden kaynaklandığını çözmek isteyeceğiz. Bazılarımızın ailevi  sorunları ve yaşlılarla ilgili problemleri gündem kazanacak. Edebiyat dünyasında yeni eserler gündeme gelecek. Bu hafta sinirli ve gerilimli olabiliriz. Bazılarımız, duygusal fırtınalara hazır olmalı. İlişkilerimizi sorgulayacağız.

KOÇ:

Duygusallık size sorun getirebilir

Duygusal davranmaktan mümkün olduğu kadar kaçınıyorsunuz. Güçlü işbirliklerine ihtiyaç duyuyorsunuz. Partnerinizin de size destek vermesini isteyebilir ve bu konuda kapris yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte ortak kararlar alacaksınız. Akılcı tavırlarınızla çevrenize örnek olacaksınız. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda yapacağınız çalışmalar sizi olumlu etkileyecek ve kendinizi rahat hissedeceksiniz. Çevrenizdeki olaylara tepkiselsiniz. Stresten kaynaklanan baş ağrılarınız olabilir.

BOĞA:

Yaratıcılığınızı kullanacaksınız

Öfkelerinizi içinizde saklama gereği duymaktan, gergin bir hafta geçirebilirsiniz. Oysa içgüdülerinizin güçlü olduğu bir gün ve siz, hala kendi şartlarınızı öz denetiminizden geçiriyorsunuz. Özgürlük sınırlarınızı gevşeterek yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Çevresel değişimlere kendinizi hazır hissetmeniz ve olaylara yumuşak bir mantık getirmeniz sayesinde birçok engeli kolayca aşabilirsiniz. Bu dönem sportif aktivitelere önem vermelisiniz. Enerjiniz mükemmel.

İKİZLER:

İlişkilerinizi denetlemelisiniz

Duygularınızla hareket etmeyi sevmediğiniz halde, her anınız adeta duygu yüklü. Coşkunuzun olmadığı bir potansiyel istemiyor ve olayları kendi dairenizin içinde odaklaştırmak istiyorsunuz. Etkinliğinizi kaybettiğiniz ilişkilerden kopmayı denerseniz siz de karlı çıkacağınızdan emin olabilirsiniz. Çevrenizde yaratıcılığınız konusunda ikna edilmesi gereken birçok kişi var ve siz bu konuda önemli gelişmeler elde edeceksiniz. İlişkilerinizi denetleme konusunda başarılısınız.

YENGEÇ:

İç huzura ihtiyacınız var

Yaşamınızla ilgili değişimlere hazır olmanıza rağmen, iç güvenliğe ve huzura ihtiyacınız var. Enerjinizin güçlü olduğu bir dönem. Karşı cinsle aranızda önleyemeyeceğiniz bir çekim gücü gelişebilir. Arkadaşlarınızın size sunacağı eğlenceli tekliflere hazır olun. Birlikte olduğunuz arkadaşlarınızın sözlerini yanlış algılayabilir ve onlarla bir tartışma başlatabilirsiniz. Fikirlerinizden ödün vermemeniz, dostlarınızın arkanızdan konuşmasına neden olabilir. Bugünlerde bacak ağrılarınız olabilir.

ASLAN

Kendinize zaman ayırmalısınız

Çalışma arkadaşlarınızın özgün ve cesur fikirli olmasından yanasınız. Arkadaşlarınızın size önerecekleri fikirlerden yola çıkarak, kendinize daha çok zaman ayırmalısınız. Sosyal aktivitelerin gündem kazanacağı bir gün yaşayacaksınız. Elinizdeki olanakları arttırma yolunda  göstereceğiniz çaba, takdir görecek. Maddi konuların üstesinden gelebilmek için bazı planlara ihtiyacınız var. Harcamalarınıza belli bir disiplin getirmeli ve karşınıza çıkan fırsatlardan faydalanmalısınız.

BAŞAK:

Kararlarınızda net olmalısınız

Bu dönem arkadaşlarınızla sağlam ilişkiler içinde olacaksınız. Karşılıklı fikir çarpışmaları yaşanacak, yeni düşünceler gündemde olacak ve size gelecek olan tekliflere olumlu yaklaşmak isteyeceksiniz. Kişisel çabalarınızı işinize rahat bir şekilde aktarabileceksiniz.  Duygusal ilişkilerinize hiç kimsenin karışmasını istemiyor olmanız, onunda bu konuda çaba göstermesini gerektirecek. Olaylara netlik getirmelisiniz. Yapacaklarınızın listesini kafanızda şekillendirmelisiniz.

TERAZİ:

Seçimleriniz mükemmel

Arkadaşlarınızın zeki olmasından hoşlanıyor ve akıllıca seçimler yapıyorsunuz. Duygusal veriminizi, doğru kişilerle birlikte çalıştığınız zaman alıyorsunuz. Çevrenizden olumlu etkiler aldığınız zaman, sosyal aktiviteniz daha da güçleniyor. Değişik alanlarda yaptığınız çalışmalar, düşünce sınırlarınızı genişletecek. Yanınızda çalışan kişilerin fikir değiştirmeleri yüzünden zor anlar yaşayabilirsiniz. Kısa yollar yapmalı ve görmeyi arzuladığınız kişilerle bir araya gelmelisiniz.

AKREP:

İlişkilerinizi sorgulamayın

Maddi konularda kişisel ve girişimci yapınızın ortaya çıkmasından yanasınız. Mantık ve akılcı davrandığınız, her konu size başarıyı getiriyor. Ruhsal yolculuğunu Mars’ın verdiği etkilerle, kişisel deneyimlerinizi arkadaşlarınızın desteğiyle gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Randevularınızı ertelememeli, elde edeceğiniz fırsatları anında değerlendirmelisiniz. İlişkinizi sorgulayacak konuşmalardan uzak kalmayı başarırsanız, durumun geçiciliğini kavrayabileceksiniz.

YAY:

Kendinize zaman ayırmalısınız

Kendinizi yalnız hissetmek istemediğiniz için, iş arkadaşlarınızla aynı zamanda sıkı dostluklar kurmak istiyorsunuz. Hırslı yönlerinizi, çevresel değişimlerle birleştirmelisiniz. Sevdiklerinizin sorunları gündeme gelecek ve sizden onlara destek vermeniz beklenecek. Anaç duygularınızın atakta olması, yakınlarınızın yaşamını kolaylaştırabilir. Arkadaşlarınızın size önerecekleri fikirlerden yola çıkarak, kendinize daha çok zaman ayırmalısınız. Aktivitelerin gündem kazanacağı bir hafta.

OĞLAK:

İç dünyanız karışık

İşinizle ilgili özel çalışmalar yapmak istemenize rağmen, çevresel koşullara fazla güven duymuyorsunuz. İnanmadığınız şartları değiştirmek adına, olumlu çabalar harcamanız kolay bir olay değil. İletişim içinde olduğunuz kişilerin farklı davranış biçimlerinden olumsuz etkilenmek istemiyorsanız, baskıcı düşüncelerden vazgeçmelisiniz. İç dünyanızın karışıklığını bir an önce düzeltmeli, kendinize yeni bir motivasyon alanı sağlamalısınız. İçsel yolculuğunuzda yeni keşifleriniz var.

KOVA:

İçsel güvenliğiniz önemli

Duygusal ilişkilerinizi yeniden irdeleme şansına sahip olacaksınız. Olaylara derin bir şekilde yorum getirmek istiyor ve partnerinizden destek bekliyorsunuz. Ortaklıklar konusunda araştırmadan, hiç kimsenin fikrine teslim olmak istemiyor ve kişisel güvenliğinizi ön planda tutuyorsunuz. Sevdikleriniz söz konusu olduğu zaman harcamalarınızın sınırını aşıyorsunuz. Beklenmeyen masraflar gündeme gelecek. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Bugünlerde  ayak sağlığınız önemli.

BALIK:

Enerjinizi olumlu kullanmalısınız

Duygusal konularda bağımlı yaşamak motivasyon anlamında sizi rahatlatıyor. Yaşamı farklı noktalardan gördüğünüz için, olayları irdelemek sizi mutsuz kılabilir. Partnerinizle farklı düşünceler içinde olacaksınız. Onun iyi niyetli yaklaşımları, sizin çevresel şartlarınıza uymayabilir. Onu ikna etme konusunda yumuşak bir yöntem kullanmalısınız.  Bu hafta, yaratıcılığınızı kullanacağınız alanları seçmelisiniz. Enerjinizi olumlu bir şekilde kullanmalısınız. Tepkiselliğiniz bazen işe yarayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir